SEVGİLİLERİN, eşlerin birbirlerine olan sevgililerini göstermek için fırsat gün olan 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel Antalya Kültür Sanat’ta (AKS) atölye çalışması yapılacak. 10 Şubat Cumartesi günü saat 14.00-16.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan atölye çalışmasına eğitmen Evşen Yüceer Şahinoğlu eşlik edecek. Eğitimin ücreti 600 TL olarak belirlendi. Katılmak isteyenler aksdukkan.com sitesini ziyaret edebilir.

Sevgi Haber

KALPLİ DUVAR SÜSÜ YAPILACAK

Yetişkinler için düzenlenen sevgililer gününe özel atölyede; mozaik sanatının temel tekniklerinden taş kesme, dizayn ve derz aşamasını öğrenerek, kalpli bir duvar süsü hazırlanacak. Mozaik sanatını deneyimleme fırsatı sunan atölyeden ayrılırken sevdiklerinize hediye edebileceğiniz el emeği tatlı duvar süsleri sizlere eşlik edecek. Atölye’nin amacı; katılımcılara farklı malzemeler ile çalışma becerisi kazandırmak ve yaratıcılıklarını keşfetmelerine yardımcı olmak.

Heart 1127729 640

MOZAİK SANATI NEDİR?

Bir yüzey üzerinde küçük, birbirinden farklı, üç boyutlu parçaları yan yana getirerek resim oluşturma tekniğine ve ortaya çıkan esere ‘mozaik’ denir. Özellikle Bizans Sanatı’nda Mozaik, kutsal sahnelerin duvarlarda, günlük yaşam sahnelerinin de zeminde uygulanmasıyla kendini göstermektedir. Mozaik Sanatı’nda konular, sonraki yüzyıllarda ve günümüzde çeşitlilik göstermiş olup, mozaik farklı tasarım ve uygulamalarla hayatımızda yerini almıştır. Taş, cam, tuğla, metal veya deniz kabuğu gibi çok çeşitli malzemelerden mozaik yapılabilir. Kakmacılıktan farklı olarak, mozaik sanatında parçacıklar yüzeydeki çukurcuklara yerleştirilmez, yüzeye yapıştırıcı ile tutturulur.

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/HABER