ANTALYA Türkan Şoray Kültür Merkezi, yenir bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. ‘Komşu Köyün Delisi’ 22 Ekim Pazar günü saat 20.00’de Antalya Türkan Şoray Kültür Merkezi ev sahipliğinde sahnelenecek. ‘Komşu Köyün Delisi’ oyunu, toplumda kabul görmeyen karakterlerin aslında içlerinde sakladıkları deli ruhlarını ortaya çıkardıkları bir hikaye sunuyor. Oyunda her akıllının biraz deli olduğu ve her delinin ise biraz akıllı olduğu mesajı veriliyor. Bu derin düşünceler, seyircileri kendi içlerine bakmaya ve hayata farklı bir perspektiften bakmaya teşvik ediyor. Oyunun dev kadrosu, 18 kişiden oluşuyor ve sahnede enerjik performanslarıyla seyircileri büyülüyor. ‘Komşu Köyün Delisi’, hem eğlenceli hem de düşündürücü bir tiyatro deneyimi sunuyor. Bu oyunu izleyerek, sanatın gücünü ve insanların içindeki potansiyeli keşfedeceksiniz. Sahnelenecek olan oyunun biletlerine ise online olarak erişim sağlamak mümkün olup, biletler 230 TL’den satışa sunuldu.

OYUN HAKKINDA
Oyun, Çavuldur Köyü’nde geçiyor ve köyün muhtarlık seçimleriyle başlıyor. Yıllardır muhtarlık görevini yürüten Muhtar Halis Ağa, bu seçimde rakipleri Tahir ve Tırmıkçı Hüseyin Ağa’nın kendisine muhalif olacağını sezinler. Muhtar, oyları toplamak ve rakiplerine karşı bir adım atmak için köydeki herkesin bir delisi olduğunu düşünerek gazeteye “Köyümüze Akıllı Bir Deli Aranıyor” ilanı verir. Psikoloji bölümünde okuyan Tolga ise bu ilanı görür ve üniversite bitirme tezi için mükemmel bir konu olduğunu düşünerek başvurur. Böylece Deli Hamdi karakterini yaratır. Köy halkı, Deli Hamdi etrafında dönmeye başlar ve oyunun içinde birbirinden komik entrikalar yaşanır.

TÜRKAN ŞORAY KÜLTÜR MERKEZİ HAKKINDA
Türkan Şoray Kültür Merkezi,  658 kişilik seyirci kapasiteli salonlara sahip. Merkezde ayrıca otopark, enstrüman ve sahne depoları, orkestra, prova, aksesuar, yönetim odaları, kulis, atölye, fuaye-sergi salonu, sanat sokağı ve sosyal etkinlik terası da yer alıyor. İki ana taşıt ve yaya aksı üzerinde konumlandırılmasıyla aynı zamanda kent mimarisi içinde köprü görevi gören Kültür Merkezi’nde fuayenin, atölye ve prova salonlarının konumlandırılması kent sakinleri ile salon kullanıcılarını buluşturacak şekilde tasarlandı. HABER/BUSE ER