ANTALYA Ekspres Gazetesi'nden Güven Güneş'in haberine göre, sokaktaki veya barınaktaki hayvanların sahiplenilmesi durumunda yıl boyunca pet bakımlarına özel bir indirim uygulayarak bu alanda insanları teşvik etmek istediklerini söyleyen Pet Kuaförü Tuğçe Atkaya, “Sokakta yaşayan çok fazla hayvan var. Amacımız bu hayvanların öncelikle sahiplendirilmesi ve kısırlaştırılarak refah bir yaşam sürmelerine hizmet etmek” ifadelerini kullandı.
Kuaför Atkaya
'SEVGİ VE DAYANIŞMAYI BÜYÜTECEĞİZ'
Son dönemde sokak hayvanlarına karşı sistematik karalama ve şiddet olayları olduğunu, bunun da toplumun bazı kesimlerini karşı karşıya getirdiğini söyleyen Pet Kuaförü Tuğçe Sönmez, “Hayvanlara yönelik şiddetin son dönemlerde artması hem vicdanları yaralıyor hem de başka sorunları da beraberinde getiriyor. Kamu eliyle yürütülen kısırlaştırma ve teşvik programlarına bireysel olarak destek vermek adına ben de barınak ya da sokaktan sahiplenilen hayvanlara özel olarak yıl boyunca profesyonel ekipmanlar ile tıraş, tırnak kesimi, medikal ürünler ile göz, kulak bakımı ve banyo işlemlerinde yüzde 20 ayrıca bir indirim uygulayacağım” dedi.

F O T O.06.04 1

FARKINDALIK İÇİN ÇAĞRI
Farklı sektörlerdeki esnaflara da seslenen Atkaya, “Bunun aslında bir adım olmasını, sokakta zor şartlar altında yaşayan hayvanlara karşı farkındalık oluşması ve başka esnaflara da örnek olması adına çağrıda bulunmak istiyorum. Esnaf, kendi sektörü özelinde yapacağı bu tarz uygulamalarla çok sayıda hayvana dokunup onları birer yuva sağlamaya umarım vesile olur. Onlarla sokaklarımızı, mahallemizi, kentimizi ve hayatlarımızı paylaşıyoruz. Bu yönde kamunun yanı sıra özel sektör olarak da daha fazla elimizden geleni yaparak mümkün olduğunca çok cana dokunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Whatsapp Image 2024 04 05 At 20.02.45 (1)

Kaynak: ANTALYA EKSPRES GAZETESİ