1986 yılında çıkarılan 3308 sayılı kanun ile birlikte staj ve çıraklık yapan kişilerin gerekli primleri yatırılmaması sebebiyle, staj ve çıraklık yapılan dönem emeklilik hesaplamasına dahil edilmiyor. Bu mağduriyetin giderilmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Antalya ziyareti esnasında 'Antalya Staj ve Çıraklık Mağdurları' hazırladığı mektubu Cumhurbaşkanı’na iletti. 
‘HAKLARIMIZIN TESLİM EDİLMESİNİ İSTİYORUZ’
İletilen mektupta 3308 sayılı yasa mağdurları olarak geçmişe dönük hakların teslimi konusunda müjde beklediklerini yazılırken, ayrıca şu sözlere yer verildi, “ Ellerinde sigorta kartı olan, kartta ilk işe giriş tarihi yaşlılık numarası ve bunun yanı sıra bu numaranızı sonraki işvereninize iletin ibaresi bulunan ülkenin üreten ve çalışan emekçilerinin alın terinin sizler tarafından teslim edileceği konusunda hiç şüphemiz yoktur. Mağduriyetimiz hakkında her platformda ve mecralarda sesimizi oldukça sizlere duyurmaya çalışmaktayız. MHP'nin 3 dönemdir seçim beyannamelerinde yer alıyor ancak ve ancak hak teslimi konusunda bir girişim olmadığını üzülerek iletmek istiyoruz. Bu mağduriyetin çözümü noktasında sizlere olan güvenimiz sonsuzdur” denildi. 

Erdoğan1
’38 YILLIK MAĞDURİYETİMİZİ GİDERİN’
Mektupta yaşanılan mağduriyete değinen Antalya Staj ve Çıraklık Mağdurları, “Staj ve çıraklık tarihleri SGK başlangıcı kabul edildiğinde geçmişin ve geleceğin asıl emekçileri sorunlarının bitmesi ile birlikte devletine ve siyasilerine güvenleri artacak aynı zamanda ara eleman ve kalifiye eleman sıkıntısı çeken sanayii ve sanatkâr küçük esnafımızda bu teşvik ile bu sorunu aşacak, onlarda üretmeye devam edecek ve üretime katkıları çoğalacaktır. 38 Yıllık bu mağduriyetin giderilmesi konusunda destek istemediğimiz gitmediğimiz mecra ve topluluk kalmamıştır. Bu mağduriyet ile ilgili çalışmaların yapıldığı ve sizlere sunulduğu söylenmektedir. Bu mağduriyetin bitmesi ve hak teslimi konusunda sizlere güveniyor ve bu mağdur kitleyi boynu bükük bırakmayacağınızdan emin olduğumuzu dile getirmek istiyoruz” ifadelerine yer verildi. 
‘YOKSUL AİLELERİN ÇALIŞMAK ZORUNDA KALAN ÇOCUKLARIYIZ’
Staj ve Çıraklık mağdurlarının hayata çok küçük yaşlarda atılan ve yoksul ailelerin çalışmak zorunda kalan çocukları olduğunun altı çizilen mektupta “ Bu Garibin evlatlarının sizler tarafından sahiplenmeye çok ihtiyacı olduğunu iletmek istiyoruz. Sizlerden E-devletimizde ilk işe giriş tarihi olarak görünen çıraklık sigortamızın SGK başlangıcı olarak kabul edilmesini arz etmekteyiz. Sizler Hiçbir mağduru, mazlumu zalimin pençesine terk etmedik, etmeyeceğiz demiştiniz. Sizlere güvenimiz sonsuz” sözlerine yer verildi.

Çırak2

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/ÖZEL HABER