ANTALYA Ekspres Gazetesi'nden Güven Güneş'in haberine göre, Antalya Kaleiçi Kültür Derneği Başkanı Fikret Çağlan, esnafın Noel ve yılbaşı hazırlıklarını hızla sürdürdüğünü belirterek uygun ve geniş fiyat aralığıyla her kesime hitap ettiklerini vurguladı. Çağlan, “Kaleiçi, geçmişten bu yana sürdürdüğü uygun fiyatlı, kaliteli ve her kesime hitap edebilecek geniş çeşitlilikte programlarıyla yılbaşına hazır” dedi.

Başkan Kaleiç-1

HER KESİMDEN İNSANIN ORTAK NOKTASI

Kaleiçi’nin tarihi atmosferi, dar sokakları ve özgün mimarisiyle yalnızca Antalya’da değil Türkiye’de de ayrı bir yere sahip olduğunu belirten Kaleiçi Kültür Derneği Başkanı Fikret Çağlan, bu özelliklerin yılbaşı kutlamalarına da ayrı bir atmosfer katacağını dile getirdi. Çağlan ayrıca bölgedeki esnafların, restoranların ve eğlence mekânlarının özel yılbaşı menüleri ve etkinlikleri ile burayı tercih eden misafirlerine özel bir hazırlık içerisinde olduğunu belirterek “Kaleiçi tarihi gibi her kesime hitap edebilecek geniş çeşitlilikte programlarıyla öğrenciler, gençler, aileler ve farklı meslek gruplarına dâhil kişilerin ortak buluşma noktasıdır. Bu misyonun farkında olan esnaflarımız, yılbaşı gecesine özel hazırladıkları farklı konseptteki organizasyonlar, canlı müzikler ve görsel şölenlerle bu yılda misafirlerine unutulmaz bir gece yaşatacağımıza inanıyorum” dedi. Kaleiçi’nin her yıl onlarca farklı ülkeden milyonlarca turiste her sahipliği yaptığını belirten Antalya Kaleiçi Kültür Derneği Başkanı Fikret Çağlan, misafirlerin evlerindeymiş gibi hissedebilecekleri atmosfere sahip olduğunu ifade ederek, “Yılbaşı ve Noel gibi özel zamanlar ayrıca özelde bir hazırlık gerektiriyor. Kaleiçi esnafımız, yerli ve yabancı misafirlerin güzel ve iyi bir gece geçirmesi için elini taşın altına koyarak ve kamuya bir yük oluşturmadan özel sokak ve mekân süslemeleriyle bu duyguyu en iyi bir şekilde yansıtmak için ekstra bir çaba içerisindeler. Kaleiçi yalnızca bölgeyi değil aynı zamanda Antalya’yı da temsil eden bir yer olması bir yandan da bunu gönüllü zorunluluk hali getirmiştir. Bu güne özel çevre illerinden de çok sayıda kişinin buraya geleceğini düşünürsek, yalnızca esnafların değil ilgili kurumlarında Kaleiçi’ne yılbaşına özel sokak süslemeleriyle destek vermesi gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Foto (3)-61

TERCİHE GÖRE FİYAT

Yılbaşında kişi başı ortalama 400 lira ile 2 bin 500 lirayla dar gelirlinin de bütçesini zorlamadan gönlünce bir gece geçirebileceğini söyleyen Çağlan, “Şu anda Pub ve Bar dediğimiz yerlerde bir kişi 400 lirayla bir gece geçirmesi mümkün. Bazı işletmelerimiz ise kişi başı 800 lira fiyatla sınırsız alkol seçeneği de sunuyor. Bu seçeneğe genelde genç ve öğrenci kardeşlerimiz tercih ediyor. Meyhaneleri tercih etmek isteyen kişilerde ise fasıl, yemek ve alkol gibi paketleri ortalama bin 500 lira ile 2 bin 500 lira arasında değişen rakamlarla gecelerini geçirebilir” dedi. Çağlan ayrıca, gece yarısı 01:00’e kadar dış mekanda canlı müziklerin süreceğini, 01:00’den sonrada kapalı alanlarda sabaha karşı 04:00’e kadar müziklerin devam ettiğini belirterek, misafirlerin yılbaşını doyasıya yaşayacaklarını söyledi.

Foto (1)-113

Kaynak: ANTALYA EKSPRES GAZETESİ