21 ülkeden 44 takım ve 140 sporcunun yer alacağı bu dev organizasyonda sporcular kadınlar, erkekler, gençler ve Quad kategorilerinde mücadele edecek. Türkiye organizasyona Erkekler ve Quad kategorilerinde dahil olacak. Quad Milli Takımımızda dünya 12 numarası Ahmet Kaplan, dünya 15 numarası Ali Ataman, dünya 18 numarası Uğur Altınel ve dünya 33 numarası Fatih Karataş mücadele edecek. Tekerlekli Sandalye Erkekler Milli Takımımızda Emirhan Toper, Hakan Güngör, Hüseyin Erkan Çelik ve Turan Akalın mücadele edecek.

Tekerlekli Sandalye Erkekler Dünya 1 numarası İngiliz tenisçi Alfie Hewett, Tekerlekli Sandalye Kadınlar Dünya 1 numarası Hollandalı tenisçi Diede De Groot, Tekerlekli Sandalye Genç Kızlar Dünya 1 numarası Fransız tenisçi Ksenia Chasteau’nun da korta çıkacağı organizasyon tekerlekli sandalye tenisinin en üst seviye sporcularının takımları için mücadelesine sahne olacak.

Megasaray Tenis Akademi’nin toprak kortlarında gerçekleşecek bu büyük organizasyonun takımların katılacağı açılış seremonisi 7 Mayıs 2024 Salı saat 10.00’da, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin ve turnuvada mücadele edecek sporcuların katılımıyla gerçekleşecek basın toplantısı ise 7 Mayıs 2024 Salı saat 11.00’de Megasaray Tenis Akademisi’nin kortlarında düzenlenecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ