Dünyanın gündemi olan İsrail ve Filistin savaşında İsrail’in yaptığı saldırılara tepkiler devam ediyor. 18 Ekim Çarşamba günü saat 18.30’da Attalos Heykeli önünde bir araya gelen Türkiye İşçi Partisi Üyeleri, “Gazze'de içinde yüzlerce yaralı bulunan bir hastaneyi bombalayarak savaş suçu işleyen İsrail'i kınıyoruz. Filistin Toprakları üzerindeki işgale, Filistin halkına karşı katliam ve soykırıma sessiz kalmayacağız” ifadelerine yer vererek İsrail’i protesto etti.

“İNSANLIK SUÇU”

Türkiye İşçi Partisi Merkez Karar Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Yunus Yıldırım, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını kınayarak durdurulmasını talep etti. TİP üyelerinin gerçekleştirdiği İsrail'e yönelik protesto eyleminde, MYK Üyesi Yunus Yıldırım, İsrail'in emperyalist güçlerin desteğiyle gerçekleştirdiği saldırıları eleştirerek, Gazze'deki El Ehli Hastanesi'ni hedef alan ve 500'den fazla insanın ölümüne yol açan saldırıyı bir insanlık suçu olarak niteledi.

“İSRAİL’İ LANETLİYORUZ”

İsrail’in yaptığı saldırının insanlık suçu olduğunun altını çizen MYK Üyesi Yunus Yıldırım, “Katliamda hastaneye sığınmak zorunda kalan siviller, hastalar ve çocuklar hayatını kaybetti. Hastane vuran, etnik temizliğe girişen, uluslararası hukuku yok sayarak Filistin kentlerini işgal eden, Gazze’yi bir açık hava hapishanesine çeviren, Filistinlileri yurtsuz, susuz ve ilaçsız bırakan İsrail’i lanetliyoruz” ifadelerine yer verdi. HABER/AYSU DURSUN