Kanal V’de yayınlanan Gazeteci İhsan Coşkun’un hazırlayıp sunduğu Spor Aktif programının konuğu Kepezspor Teknik Direktörü Çağdaş Çavuş oldu. Çavuş,  Kepezspor’un büyük bir potansiyeli olduğu ve gelecekte çok iyi futbolcuların kulüpten çıkacağını belirtti.

‘SENTETİK ZEMİNLER ÇOK KÖTÜ’

Türk futbolunun en önemli sorunlarından bir tanesinin stadyumlardaki zemin olduğunu söyleyen Çavuş, “Eğer oyunu güzelleştirmek istiyorsak, eğer sahanın içerisinde izleyicilere görsel şöleni izlemek istiyorsak zeminlerin düzeltilmesi gerekiyor. Biz Kepezspor olarak 3’üncü Lig’de oynuyoruz. Bizim ligimizde 6-7 tane sentetik sahada oynanan maç var. Takımlar bu sahalarda maç oynuyorlar. Sentetik sahalar sporcu sağlığı için çok tehlikeli, yaralanmaların çok fazla olduğu bir zemin sentetik saha. Hatta bazı sahalara sentetik saha diyemeyeceğimiz kadar kötü sahalar var. Taş bir zemin düşünün ve üzerinin sadece halıyla kaplı olduğunu düşünün. Buralarda maç oynuyoruz” dedi.

kanal v-1

‘SOYUNMA ODALARI KÜÇÜK’

Hijyen sorunlarının olduğunu belirten Çavuş, “Maç oynamaya gittiğimiz şehirlerin stadyumlarının soyunma odaları çok kötü durumda. Çok küçük olan soyunma odaları var. Herkes dip dibe olmak zorunda kalıyor. Ayrıca hijyen olarak çok büyük sıkıntılar yaşanabiliyor. Futbolcular soyunma odasını kullanmak istemeyebiliyor. Burada önemli olan şu ki; federasyon denetim yaptığı sırada şartları sağlamayan takımlara bir takım yaptırımlar uygulamaların yapılması gerekiyor. Bu duruma bir demek lazım.  Sentetik saha ve hijyen konusu Türk futbolunun en büyük sorunlarından bir tanesi. Antalya’nın sahaları bu anlamda çok iyi durumda. Tesislere önem veriyoruz. İnsan sağlığına önem veriyoruz” diye konuştu.

‘ALT LİGLERE DE ÖNEM VERİLSİN’

Kepezspor’un soyunma odalarının yenilendiğini, sahalarının çok iyi olduğunu söyleyen Çavuş, “Biz başka bir sahaya gittiğimizde ise hiçbir şekilde iyi olanaklarla karşılaşmıyoruz. 3’üncü ve 2’nci ligleri düzeltmeden Süper Ligi düzeltmek olmaz. Önce bizim liglerimiz düzeltilmeli saha koşulları düzeltilmeli daha sonra üst liglere çalışmalar yapılmalı. En temelden başlanırsa bu iş zaten çözülür.  Çünkü çok başarılı futbolcularımız var ve bu futbolcuların oynadığı saha iyi olmadığında herhangi bir kazaya sebep olabilir ve bu kaza futbol hayatına mal olabilir. O yüzden iyi futbolcuları kazanmadan kaybetmemeliyiz. Hep kazanma odaklı olmalıyız. Ancak alt ligler diğer liglere göre soyutlanmış ligler. Ancak doğru planlamalar yapılırsa, doğru gözlemler yapılırsa Türk futbolu adına çok değerli isimler çıkartılabilir” dedi.

ANTALYASPOR, ANTALYA’NIN BİR MARKASIDIR’

Antalyaspor’a dair konuşan Çavuş, “Antalyaspor, Antalya’nın bir markası. Markayı destekleyecek küçük ancak büyüyecek işlerin olması da gerekiyor. Kepezspor’da bunlardan bir tanesi. Çok değerli insanların olduğu değerli bir kulüp Kepezspor. Gelecekte Antalyaspor’u oyuncu olarak çok desteleyecek bir kulüp. Biz hedefi bu şekilde kuruyoruz ve bu sayede Antalya ve Antalya futbolu kazanacak” ifadelerini kullandı. HABER/ÇİĞDEM KORKAN