İlk oyunculuk deneyimini Avrupa Yakası’nda yaşayan oyuncu Esin Gündoğdu bugüne kadar bilindik birçok yapımda yer aldı. Bunlardan biri olan Recep İvedik 2’de kilosuyla dalga geçilen bir karakteri oynayan Esin Gündoğdu verdiği 72 kilo ile sosyal medyanın gündemine oturdu.

GÖRENLERİN AĞZI AÇIK KALDI

Verdiği kilolar ile yeni görünümünü sosyal medya hesabından paylaşan oyuncu, eski hali ile yeni halini yan yana görenlerin ağzını açık bıraktırıyor.

Kilo Verdi (1)

MODELLİK YAPIYOR

138 kiloya kadar çıkan Esin Gündoğdu diyet yapıp mide küçültme ameliyatı olduktan sonra 72 kilo verdi ve bir giyim markasının modeli oldu. Bazı sosyal medya kullanıcılarının tanımakta zorlandığı  Esin Gündoğdu “Kendimi çok rahatlamış hissediyorum. Salondan odaya gidemiyordum, basamak çıkamıyordum. Şu anda kendimi çok rahatlamış hissediyorum” açıklamalarında bulundu.

Esin Gündoğdu kimdir?

Esin Gündoğdu, 1 Ocak 1977 tarihinde başkent Ankara’da dünyaya geldi. Oyunculuğa Virgül Tiyatrosu'nda başlayan ve uzun yıllar çeşitli oyunlarda sahne alan Gündoğdu, kamera önündeki kariyerine Avrupa Yakası dizisinde başladı. Televizyon dünyasında Baba Oluyorum,  Merhaba Hayat gibi program ve dizilerde de yer alan oyuncu, yayınlandığı döneme damgasını vuran Aşk Yeniden isimli dizide hayat verdiği Ayfer karakteriyle izleyicilerin beğenisini kazandı. Esin Gündoğdu ayrıca Olacak O Kadar programında da Levent Kırca ile rol arkadaşlığı yaptı. Sinema dünyasına ise Recep İvedik 2 filmiyle adım attı. 2013 yılında aldığı bir teklifi değerlendiren Gündoğdu, Eskici Bit Pazarı reklam filmi için kamera karşısına geçti. Ayrıca kısa film kariyerinde de Çanta isimli bir yapımda yer aldı. 1977 yılında dünyaya gelen ünlü oyuncu 47 yaşında.

Muhabir: STAJYER/ARİF CAN YILDIZ