İlçe ziyaretlerine devam eden Vali Hulusi Şahin, Manavgat ilçesinde incelemelerde bulunup yetkililerden kamu yatırımları hakkında bilgi aldı. Vali Şahin ilk olarak Manavgat’ın yeni hükümet konağını ziyaret etti. Kaymakamlık binasında ilçe müdürlükleri ve birimleri inceleyen Vali Şahin, Kaymakam Adil Karataş’tan hükümet konağı ve ilçe hakkında detaylı bilgi aldı. Şahin, kaymakamlık ziyaretinin ardından Manavgat Cumhuriyet Başsavcısı Ersin Selimefendigil’i ziyaret etti.

Vali Sahin’den Manavgat Ziyareti 16116 (1)

MANAVGAT TESCİLLİ BİR DEĞER

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret eden Vali Şahin, Başkan Seydi Tahsin Güngör ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. İlçede turizm, tarım ve sanayi alanında gerçekleştiren faaliyetler hakkında detaylı bilgi aldı. Ziyarette Başkan Güngör, Vali Şahin’e Manavgat’ın coğrafi işaretli ürünü Manavgat susamı ve keçi boynuzu pekmezini tanıttı. Ardından Manavgat Ziraat Odasına giden Vali Şahin, burada oda başkanı Rasim Metin’den odanın çalışmaları hakkında bilgi aldı. Ziraat Odasının yaptırdığı zeytinyağı fabrikasının inşaatını da inceledi. 2024 yılı ekim ayında tamamlanması planlanan fabrikada günlük 50 ton zeytinyağı üretmek hedefleniyor.

Vali Hulusi Şahin, kamu yatırımlarını da yerinde inceledi. İlk olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi Yurtlar Kurumu himayesinde yapımı devam eden 762 kapasiteli öğrenci yurdunu inceleyen Vali Şahin, ardından Aşağıışıklar Mahallesi’nde yapımına başlanan 60 bin 17 metrekare kapalı alana sahip 300 yataklı Manavgat Devlet Hastanesi inşaatı hakkında yetkililerden bilgi aldı. Çalışmaların titizlikle yürütülmesine vurgu yapan Vali Şahin, en hızlı şekilde tesislerin hizmete açılması gerektiğini ifade etti.

Kaynak: DHA