Antalya Valiliği'nce, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla bir otelde gerçekleştirilen programda, Vali Hulusi Şahin ve eşi Ebru Şahin, konukları girişte karşıladı. Programa, milletvekilleri, belediye başkanları, diğer protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve davetliler katıldı. Etkinliğe Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, oğlu Gökhan Böcek ile birlikte katılırken, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ise gecede kırmızı renkli kıyafetiyle yer aldı. Resmi Kabul Töreni'ne, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, eşi Şebnem Bahar ile Meclis Başkanı Ahmet Öztürk de eşi Nurgün Öztürk ile katıldı. Askeri personelin tören kıyafetleriyle yer aldığı resepsiyonda gaziler ve şehit yakınları da protokol masasında ağırlandı.

antalyada-30-agustos-zafer-bayrami-resepsiyonu_5271_dhaphoto1

Törende konuşan Vali Hulusi Şahin, Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin önemini vurguladı. Burada elde edilen başarının ardından yeni Türk Cumhuriyeti'nin inşa edildiğini belirten Vali Şahin, "Bugün eğer bu coğrafyada bağımsız bir Türk devleti olarak bulunuyorsak, Başkomutanlık Meydan Muharebesi bunun savaş boyutudur, Lozan da antlaşması ve tapusudur. Biz bunu başardık ve bunun üzerine yeni bir Türk Cumhuriyeti inşa ettik" dedi.

antalyada-30-agustos-zafer-bayrami-resepsiyonu_5271_dhaphoto2

Atatürk'ün 'Türk milleti çalışkandır, Türk milleti zekidir' sözlerini hatırlatan Şahin, Atatürk'ün çizdiği yolda ilerlemek için çalışmaya, üretmeye yorulmadan ve durmadan devam edilmesi gerektiğini vurguladı.

antalyada-30-agustos-zafer-bayrami-resepsiyonu_5271_dhaphoto3

30 Ağustos'ta atalarına en güzel hediyeyi Türk kadınlarının verdiğini dile getiren Şahin, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası çeyrek finalde Polonya'yı yenerek yarı finale yükselen A Milli Kadın Voleybol Takımı'nı kutladı. 

antalyada-30-agustos-zafer-bayrami-resepsiyonu_5271_dhaphoto4

Kaynak: DHA