ALTIN fiyatları önceki yıllara oranla yükselmeye devam ediyor. Vatandaşın cebini yakan altın, dalgalanmalarına devam ederken gram altın 2 bin 500 bandına doğru ilerliyor. Güncel fiyatları ele alacak olursak; gram altın, bir önceki kapanışını 2 bin 409 TL'den yaparken 8 Mayıs Salı günü 2 bin 403 TL'ye geriledi. Çeyrek altının bir önceki kapanışı 3 bin 942 TL iken, bugün 4 bin 15 TL'den alıcı buluyor. Altın fiyatlarındaki dalgalanmalar sürerken vatandaş altın fiyatları ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

VATANDAŞ ALTINA YAKLAŞAMIYOR

Nazmiye Gökmen, düğünlerinde aldığı çeyrek ve yarım altınları emekli maaşıyla geri ödeyeceği için endişeli olduğunu ifade etti. Düğün ve nişan gibi etkinliklerin adını bile duymak istemediğini belirten Nazmiye Gökmen, “Eş dost, iki kızıma düğünlerinde çeyrek ve yarım altın takmıştı. Emekli maaşım ile geri ödeyeceğim diye iflahım kesiliyor. O zamanki altın fiyatları ile şimdiki fiyatlar aynı değil ki. Bu yüzden düğün, nişan adını bile duymak istemiyorum” dedi.

A L T I N G Ö R L E S L R T G H Ş1 W S F D G T

Dilek Yıldız ise öğretmen ve bir çocuk annesi olarak altının iyi bir yatırım aracı olmadığını belirtti. Dilek Yıldız, “Altın iyi bir yatırım aracı bile değil. Birkaç yıl önce yok pahasına satıp bir arsa aldım. Arsa da kağıt üzerinde değerlendi elbet, birkaç ağaç ektim ama şu an çocuk okuttuğumdan çalışmak durumundayım. Eskisi gibi altın alıp yatırım yapacak bir durumum yok ne yazık ki” ifadelerine yer verdi.

A L T I N K G Ö L R S L R Ğ D T G H2

Songül Gökmen ise 37 yaşında üç çocuk annesi Antalyalı bir vatandaş olarak geçmişte altınlarını araba almak için satmış olduğunu dile getirdi. Songül Gökmen, “Zamanında altınlarımı araba almak için satmıştım. Sonra da hiç altın yatırımım olmadı. Zamanında iyi ki almışım. Altını da seviyorum aslında. Ziynetlerimi 8 ayar alıyorum, maksat dostlar alışverişte görsün” açıklamalarına yer verdi. 

Muhabir: AYSU DURSUN/ÖZEL HABER