Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türk turistlere yönelik vize kolaylığı anlaşmasıyla ilgili olarak, “Bunun sürekli olacağına inanıyorum” açıklamasını yaptı. Buna göre Mart ayından itibaren Türk vatandaşları 10 Yunan adasına vizesiz seyahat edebilecek.

VATANDAŞ MEMNUN

Bu yeni düzenlemeyle ilgili görüşlerini dile getiren İzmir’den üniversite okumak için Antalya’ya taşınan İlayda Düz, “Aslında Yunan adalarına kalkan vize bizi sevindirdi. Çünkü artık çalışan da olsan işveren de olsan vize almak bir Türk vatandaşı olarak çok zorlaştı. Uzun süren vize işlemleri, onay için beklenen süre gibi işlemlerden kurtulmuş olduk. Kapıda vize olayında da yine tabii ki belli bir miktar para ödeniyor ama örneğin İzmir’den bir vapurla kısa sürede adalara ulaşabiliyorsunuz. Hem farklı bir ülke ve kültürü görmek hem de eğlenceli zamanlar geçirmek için güzel bir uygulama oldu. Yaz aylarında özellikle herkesin bu fırsattan yararlanması gerektiğini düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

HARİKA BİR HABER

Özel bir firmada satış müdürü olan Sadık Öztürk ise bu uygulamanın güzel bir imkan sağlayacağına vurgu yaparak “Anlık kaçamaklar arayanlar için harika bir haber. Yaz aylarında değişiklik yapmak adına güzel bir imkan sağladı. Bu adımla beraber iki ülke arasındaki gerginliklerin de azalmasının yolu açılır” dedi. HABER/AYSU DURSUN

Editör: Uğur Keskin