Genç komedyenin aile bağları, kadın erkek ilişkileri ve bu ilişkilerin psikolojik etkilerini çeşitli tiplemelerinden yardım alarak esprili bir dille aktardığı ‘Doğru Koca Nasıl Seçilir?’ gösterisi Antalya’da izleyiciyle buluşacak. Sanatçı 30 Temmuz Salı günü Antalya Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne alacak. Gösteri saat 21.00’de başlayacak.

Yasemin Sakallıoğlu kimdir?

Yasemin Sakallıoğlu 22 Nisan 1988'de dünyaya geldi. Aslen Sakaryalıdır. annes tarafından ise Rizelidir. İstanbul'da doğan Yasemin Sakallıoğlu çocukluk dönemini Rize'de geçirdi. İlk, orta ve lise öğreniminin ardından İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde Drama ve Oyunculuk Bölümünden mezun oldu. Yasemin Sakallıoğlu'nun, arkadaşlarıyla eğlenmek üzere annesinin taklidini yaptığı videosu 2014'te Youtube'de en çok izlenenler arasında yer aldı. Bu video onun kamera önündeki serüveninin ilk adımı oldu.

Sosyal medyada büyük ilgi toplayan bu videonun ardından Bizum Hoca isimli sinema filminde oyunculuk performansı sergiledi. Cezmi Bakın, Levent Ülgen ve Serhat Özcan'ın kadroda yer aldığı bu filmin ardından oyunculuk kariyeri başladı. Daha sonra ATV ekranının en çok izlenen yapımları arasında yer alan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Hızır Çakırbeyli'nin kız kardeşi Lütfiye karakterini canlandırdı. Sonrasında da birçok dizi ve filmde boy gösterdi.

Muhabir: YUSUF ÖZTÜRK/HABER