Antalya Ekspres Gazetesi'nden Güven Güneş'in haberine göre; Kepez’de Taşkesikliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından iftar programı düzenlendi. Program için Korkuteli ilçesinin Taşkesiği Mahallesi kökenli vatandaşlarının yoğun olarak yaşadığı Ahatlı Mahallesi tercih edildi.

Ahatlı Kapalı Pazar Yeri’nde gerçekleşen iftar programında Dernek Başkanı Ali Toy, tüm misafirlerini tek tek karşıladı. İftar öncesi başta şehitler olmak üzere ölen tüm yakınlar için Mevlid-i Şerif ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunarak dualar edildi. İftar programına yoğun bir katılım olurken masa ve sandalyeler yetmeyince ek masa ve sandalye temin edilmesi gerekti. Dernek Başkanı Toy, sevgi, kardeşlik ve dayanışma ruhunun yansıtıldığı Ramazan ayında Mevlid-i Şerif ve iftar programı düzenledikleri için mutlu olduklarını belirterek birlik ve beraberliğin daim olmasını dilediklerini söyledi.

Başkan Ali Toy

ŞENLİK DÜZENLENECEK

1994 yılında kurulan Taşkesikliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde yıllarca üye olarak katkı sağlayan ve henüz 10 gün önce başkan seçildiğini ifade eden Başkan Toy, yıllardır yapılmayan gelenekleri yerine getirmek istediklerini ifade etti. Toy, “Göreve geldikten sonra ilk olarak bugünkü iftar programını düzenledik. Önümüzdeki süreçte yaz için şenliğimiz olacak. Yine başka sosyal sorumluluk da içeren projelerimiz olacak. Örneğin bir rehber çalışması yapacağız, kan grubu rehber adres çalışması. Kan bağışı ihtiyacında kolaylıkla yardımlaşmayı sağlayacağız. Ayrıca köyümüze ağaç dikim çalışması yapacağız. Tahmini 2 bin ile 3 bin arası ağaç dikmeyi planlıyoruz” dedi.

Foto (2)Xsxs

GELENEKLER YAŞATILACAK

Taşkesikliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Toy, unutulmaya yüz tutmuş gelenek ve görenekleri yaşatmaya yönelik başka çalışmaları da olacaklarını söyledi. Toy, düzenledikleri iftar yemeğini geleneksel hale getirmek istediklerini ve sonraki yıllarda da tekrar edeceklerini belirtti.

Gbrfrfgvfgb

Foto (Xsx3)

Kaynak: Antalya Ekspres Gazetesi