ANTALYA Kültür Sanat’ta (AKS), çocuklar hem öğretici hem de eğlenceli aktivitelere katılıyor. Çocuklar için hazırladığı atölyelerinden biri olan ‘Kartpostal Yapımı Atölyesi’ Yeni yıl için düzenleniyor. Atölyede 9-12 yaş grubu çocuklara yeni yıl için kartpostalların nasıl hazırlandığını Feyza Sunar ve Zeynep Kanat öğretecek. Program 23 Aralık saat 13.00’te düzenlenecek. Kurslara kayıt olmak için www.aksdukkan.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Kurs ücreti 150 TL olarak belirlendi.

kart

SEVDİKLERİ KİŞİLERE KARTPOSTAL

Çocuklar, yeni yılda tüm sevdikleri kişilerin yeni yılını kutlamak için öncelikle rengârenk boyalar ve kâğıtlar ile kartpostallar tasarlayacaklar. Ardından tasarladıkları kartpostalları diledikleri gibi süsleyecekler. Daha sonra bu yapılan kartpostalları sevdikleri kişilere vererek anı biriktirmiş olacaklar. Hem sosyalleşecekleri hem de güzel zaman geçirecekleri bir etkinlik olacak.

kartpostal 2

AKS NEDİR?

Antalya Kültür Sanat (AKS), 2015 yılında kapılarını açtı. ATSO Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfı’nın Antalya için yeni bir cazibe merkezi oluşturmak, hem Antalyalıları hem de kente gelen yerli ve yabancı konukları sanatın ve kültürün farklı renkleriyle buluşturmak amacıyla kurduğu bir platform olan Antalya Kültür Sanat, ulusal ve uluslararası sergilere ev sahipliği yapıyor, yetişkin ve çocuklar için sanat eğitimleri veriyor; felsefeden edebiyata, sinemaya, gündeme ilişkin konferans ve panellere uzanan geniş bir yelpazede kültür ve sanat etkinlikleri düzenliyor. HABER/ÇİĞDEM KORKAN

Editör: Uğur Keskin