ANTALYA Kültür Sanat’ta (AKS) yetişkinler için eğitimler devam ediyor. Önceden hiçbir tecrübe veya deneyime gerek olmadan eğitmen Aslınur Sarıca eşliğinde ‘Sanat Herkes İçin Nasıl Bir Kaynağa Dönüşebilir?’ başlıklı atölye çalışması düzenlenecek. Atölye, 8 Haziran Cumartesi günü 14.00-15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Gerçekleştirilecek olan atölye çalışmasının ücreti 350 TL olarak belirlendi. Katılmak isteyenler aksdukkan.com sitesini ziyaret edebilir.

DIŞAVURUM SANAT TERAPİSİ

Atölyenin tanıtım yazısında şu ifadelere yer verildi:  ‘Sanat Herkes İçin Nasıl Bir Kaynağa Dönüşebilir?’ başlıklı atölye çalışması, ‘Dışavurumcu Sanat Terapisi’ uygulamalarını içeren intermodal sanat egzersizlerinden oluşur. Dışavurumcu Sanat Terapisi’nde modalite kavramı, farklı sanat alanlarını temsil eder. İntermodal çalışma yöntemi, katılımcıların farklı sanat disiplinlerinden yararlanarak çeşitli malzemeler aracılığıyla yaratıcı bir araştırma sürecinin bir parçası olmalarını destekler. Yaratıcı potansiyelin ortaya çıkmasını sağlamak, hayal gücünü aktive etmek, sanatın kişisel ve gündelik yaşamda birer güçlendirici kaynağa dönüşebilmesini sağlamak atölyenin temelini oluşturur. Atölyenin içeriği, katılımcıların hem uygulama hem teorik anlamda Dışavurumcu Sanat Terapisi ile tanışması amacıyla giriş seviyesine uygun bir şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede sanat terapisine ilgi duyan, deneyimlemek isteyen her meslekten ve seviyeden yetişkin katılımcıya açıktır.”

ASLINUR SARICA KİMDİR?

Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne Sanatları ve Medya ve İletişim Sistemleri bölümlerinde çift anadal yaparak, yüksek lisans eğitimini ise Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları bölümünde ‘Ecopoiesis ve Performans Pratikleri’ başlıklı tez çalışmasıyla tamamlamıştır. Üniversiteden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi’nden Pedagojik Formasyon alarak dans ve oyunculuk alanında aktif olarak eğitmenlik yapmaya başlamıştır. Akademik çalışmalarının yanı sıra tiyatro ve dans ekipleriyle çeşitli projelerde oyuncu, dansçı, koreograf olarak yer almıştır. Yakında zamanda tamamladığı Dışavurumcu Sanatlar Terapi Programı ile doğaçlama hareket çalışmalarını derinleştirmiştir. İstanbul ve Antalya’da disiplinlerarası çalışmayı merkeze aldığı sanatsal üretimler ve doğaçlama hareket odaklı atölye çalışmaları ve düzenli dersler vermektedir.

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/HABER