Antalyaspor Masa Tenisi Takımı, 1999 yılından bu yana spor dünyasında kendine sağlam bir yer edindi. Türkiye liglerinde uzun yıllardır mücadele eden Erkek ve Kadın Takımları, en üst lig olan Süper Lig'de boy gösterdi. Antalyaspor takımının bu gurur verici yükselişi, özverili çalışmaların ve kararlı bir takım ruhunun eseri.

BAŞARININ MİMARI

Antalyaspor Masa Tenisi Takımı'nın bu büyük başarılarında, Baş Antrenörler Yahya Gürcüm ve Kader Dönmez'in yanı sıra 3 yardımcı antrenörün katkıları büyük. 40'ın üzerinde sporcuya sahip olan takım, çeşitli yaş kategorilerinde mücadele ediyor. Sporcular, disiplinli antrenman programları ve kararlılıkları ile her zaman zirveye oynuyor.

Antalyaspor Masa Tenisi 22

TAKIMIN GÖĞSÜNÜ KABARTAN BAŞARILAR

Antalyaspor Masa Tenisi Takımı, yıllar boyunca pek çok önemli başarıya imza attı. Bu başarıların bazıları:

- 2004 Minikler Kadınlar Türkiye Şampiyonu

- 2015-16 Birinci Lig Erkekler Birinciliği

- 2016 Türkiye Kupası B Grubu Erkekler Birinciliği

- 2018-19 Türkiye Kupası 1. Lig Erkekler Birinciliği

- 2021-22 Küçükler Akdeniz Bölge Yarışmaları Kadınlar İkinciliği

SON ZAFERLER

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Antalya İl Temsilciliği tarafından bu yıl 12. defa düzenlenen Yaşar Aktay ve Ahmet Doğan Sarıkay'ı Anma Turnuvası, 2 Haziran 2024 tarihinde Antalya Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. İl genelinde büyük ilgi gören turnuvada raketler, çeşitli yaş kategorilerinde en ön sıralarda yer alarak önemli başarılar elde ederek şehrin gururu oldular.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Antalya İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 18 Mart Çanakkale Zaferi Turnuvası, 17 Mart 2024 tarihinde Antalya Spor Salonu'nda yapıldı. Aynı ay içinde düzenlenen Atatürk'ün Antalya'ya Geliş Turnuvası ve İstiklâl Marşı'nın Kabulünün Yıl Dönümü Turnuvası'nda da 11'er madalya kazanan sporcularımız, bu turnuvadan da 10 madalya ile ayrıldılar.

Antalyaspor Masa Tenisi 12

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu faaliyet programında yer alan Minikler Takım ve Ferdi Yarışmaları, 30 Eylül – 2 Ekim 2023 tarihleri arasında düzenlendi. Yapılan müsabakalarda, B Grubu'nda yer alan minik kız takımı, ikincilik kupasını kazandı ve Türkiye Şampiyonası'na adını yazdırarak büyük bir yükseliş kaydetti.

GELECEĞE EMİN ADIMLARLA

Antalyaspor Masa Tenisi Takımı, geleceğe umutla bakıyor ve yeni başarılara yelken açmaya hazırlanıyor. Hem antrenörlerin hem de sporcuların özverili çalışmaları sayesinde, başarı dolu bir gelecek onları bekliyor. Takım, her geçen gün daha da güçlenerek, masa tenisi dünyasında adından söz ettirmeye devam edecek…

Muhabir: ERENDİZ ÖZKURT/ÖZEL HABER