DİSK, Türk-İş, KESK, Birleşik Kamu -İş, TTB ve TMMOB, 1 Mayıs İşçi Bayramı’na dair ortak basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklamasında 1 Mayıs günü saat 14.00'te Aydın Kanza Parkı'nda toplanarak Cumhuriyet Meydanı'na yürüyeceklerini ve meydan da 1 Mayıs mitingini yapacaklarını kamuoyuyla paylaştı.

1 Mayıs2
‘İKTİDAR BİR ŞEY VAAT ETMİYOR’
Yapışan ortak basın açıklamasında, “ 2024 yılı, Türkiye açısından da emekçiler açısından da karanlık, yoksulluk ve acının arttığı bir yıl oldu. İşte böylesi bir ülkede 2024 yılında emekçilere güvencesiz istihdamı, kölece çalışmayı, açlık sınırında yaşamayı reva gören bu iktidar yine aynı iktidar ekmek ve su kadar ihtiyacımız olan adaleti, demokrasiyi, sendikal haklarımızı ve özgürlüklerimizi ortadan kaldırdı. Savaş politikalarıyla hakları düşmanlaştırarak egemenliğini sürdürmeye çalışan iktidar her seferinde bizim değil;  zenginlerin, sermayenin ve patronların yüzünü güldüren bu iktidar bize, halkımıza, insanlarımıza yeni bir şey vaat etmiyor” denildi. 
AYDIN KANZA PARKI’NDA TOPLANILACAK
Bu düzenin tek vaadinin daha fazla yoksulluk, sefalet ve baskı olduğunu belirten grup, “Ancak bu böyle gitmez. İnsan, emek ve doğa düşmanı iktidara artık yeter demenin vakti çoktan geldi. Bu temayla Antalya’da emek örgütleri, sendikalar 1 Mayıs’ı birlikte kutlamaya karar verdik. DİSK, Türk -İş, KESK, Birleşik Kamu -İş, TTB ve TMMOB 1 Mayıs günü saat 14.00'te Aydın Kanza Parkı'nda toplanacağız ve Cumhuriyet Meydanı'na yürüyeceğiz. Adına layık sınıfsal dayanışmayı, mücadeleyi büyütmeyi hedefliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/ÖZEL HABER