1996 yılından beri Antalya'nın tarihi Kaleiçi bölgesinde arkeoloji, tarih, sanat tarihi, eskiçağ dilleri, mimarlık tarihi ve bağlantılı bilim dallarında çeşitli faaliyetler gösteren Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Merkezi (AKMED), arkeoloji meraklılarını Akdeniz Bölgesi'ndeki antik kentler, ören yerleri ve müzelerle buluşturuyor. AKMED GEZİ programı kapsamında düzenlenen bu gezilerde katılımcılar, konunun uzmanı bilim insanlarının rehberliğinde antik kentleri ziyaret edebiliyor.

LİMYRA ANTİK KENTİ GEZİSİ

AKMED GEZİ programının bu seferki durağı Limyra antik kenti olacak. Gezi, 10 Ağustos Cumartesi günü düzenlenecek. Limyra'daki arkeolojik kazılara dair son bilgileri ise Kazı Başkanı Doç. Dr. Martin Seyer’den Türkçe olarak dinleme fırsatı sunulacak. Katılımcılar, kazı alanlarını yerinde görebilecek ve güncel araştırma sonuçlarını öğrenebilecekler.

DETAYLAR VE BAŞVURU

Geziye katılmak isteyenlerin başvuru ve ödeme işlemlerini 8 Ağustos 2024, Perşembe mesai bitimine kadar tamamlamaları gerekiyor. Geziye katılım ücreti 1000 TL olup kontenjan sınırlıdır. Ödemeler, belirtilen link üzerinden yapılacak ve katılımcının kaydı bu ödeme ile kesinleşmiş olacak. Müze Kart sahibi olunması tavsiye edilen gezide, antik kent giriş ücretleri ve yeme-içme masrafları katılımcıya ait olacak. Geziye katılımı kabul edilenlere 9 Ağustos Cuma günü mesai bitimine kadar e-posta veya telefon ile bilgi verilecek. Katılımcılar, 10 Ağustos 2024 saat 07.45’te Kaleiçi'nde yer alan AKMED bahçesinde buluşacak ve saat 08.00’de Limyra’ya hareket edilecek. Gezi, profesyonel ekip rehberliğinde, klimalı ve konforlu bir araçla günübirlik olarak gerçekleştirilecek

Whatsapp Image 2024 07 06 At 15.17.40

Muhabir: AYSU DURSUN/HABER