Antalya Büyükşehir Belediyesi iştiraki EKDAĞ, 2023 yılında 848 bin ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. EKDAĞ’ın en çok ziyaretçi ağırlayan tesisi Antalyalıların hatıralarında önemli bir yer tutan Barbaros Çay Bahçesi oldu. Konyaaltı Caddesi üzerinde şehrin tarihine ışık tutan Barbaros Çay Bahçesi, Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen düzenleme ve yenileme çalışmalarının ardından ziyaretçilerini hatıralarla dolu ortamda buluşturuyor. Yerel ve ulusal mutfak lezzetleriyle hizmet veren Barbaros Çay Bahçesi, engelli bireylerin rahatı ve konforlu ulaşım imkânları ile de tercih edilen bir adres oldu. 2023 yılında 188 bin ziyaretçiye ev sahipliği yapan Barbaros Çay Bahçesi, 16 bin 500 adet semaver, 137 bin adet çay tüketimi ile semaver çay geleneğini sürdürdü.  
 AW118403_01
  Plaj keyfinin adresi Konyaaltı sosyal tesisi 
  Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı sahilinde EKDAĞ’a bağlı hizmet veren Mavi Bayraklı Konyaaltı Plajı Sosyal Tesisi de yenilenen yüzü ile 2023 yılında kapasitesini artırarak 187 bin ziyaretçiye hizmet verdi. Konyaaltı sahilinin temiz plajında misafirlerine konforlu, kaliteli, huzurlu ve uygun fiyatlı hizmet sunan tesis 400 kişilik şezlong alanı ve kafesi ile özellikle yaz aylarının vazgeçilmezi oldu. 
 AW118403_04
  Boğaçayı Plajı'na 108 bin ziyaretçi 
  Boğaçayı Köprüsü’nün batısında hizmete sunulan ve EKDAĞ’a bağlı hizmet veren Boğaçayı 1 No’lu plaj işletmesi de kaliteli ürünleri ve uygun fiyatlarıyla 2023 yılında 108 bin ziyaretçi ağırladı. Misafirlerine kahvaltıdan fastfood ürünlerine, dünya kahvelerinden çeşitli sıcak ve soğuk içecek menüleriyle birçok seçenek sunan tesise gelen misafirler, deniz keyfi yaşamayı da ihmal etmedi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası içerisinde hizmet veren Belediye kafetarya ve yemekhanesi ise 93 bin kişiye hizmet verdi.  
 
  44 ton balık satışı yapıldı 
  EKDAĞ Atatürk Pakı Sosyal Tesisi ise 2023 yılında 176 bin ziyaretçi ağırladı. Antalya’nın gözdesi EKDAĞ Düden Park Balık Çarşısı ise taze ve sağlıklı deniz ürünlerini tercih edenlerin uğrak yeri oldu. Balık mahsullerinin yanı sıra salata, meze, et, tavuk ve burger çeşitleriyle de dikkat çeken ve 96 bin kişiye hizmet veren Düden Balık Çarşısı’nda 2023 yılında 44 ton balık satışı yapıldı.  
                              

Kaynak: İHA