Antalya Spor Salonunda gerçekleşen yarışmada halk oyunları şöleni yaşandı. Gruplar, dereceye girebilmek için tüm hünerlerini ortaya koydu. Büyük bir heyecan yaşanan yarışma da salon renk cümbüşüne dönüştü. Farklı kategorilerdeki gruplar, izleyenlerin yoğun alkışı altında halk danslarını sergiledi.

Yarışma sonucunda Minikler Geleneksel Düzenlemesiz Dalda Çağdaş Kültür Sanat ve Gençlik Spor Kulübü, Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz Dalda Kemer Halk Eğitimi Merkezi Phaselis Spor Kulübü, Büyükler Geleneksel Düzenlemesiz Dalda Kemer Halk Eğitimi Merkezi Phaselis Spor Kulübü, Minikler Geleneksel Düzenlemeli Dalda Yörem Halk Dansları Spor Kulübü, Yıldızlar Geleneksel Düzenlemeli Dalda Kemer Halk Eğitimi Merkezi Phaselis Spor Kulübü ve Büyükler Geleneksel Düzenlemeli Dalda Kemer Halk Eğitimi Merkezi Phaselis Spor Kulübü birinci olarak Antalya'yı grup yarışmalarında temsil etmeye hak kazandı.

THOF Antalya İl Temsilcisi Fedai Yaman, "Yarışmalara katılan tüm kulüplerimizi, antrenör ve dansçılarımızı kutluyor, grup yarışmalarına katılacak kulüplerimize başarılar diliyorum" dedi.

Kaynak: DHA