Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Antalya’da çok bulutlu bir gün beklenirken hissedilen en yüksek sıcaklık 22, en düşük 19 derece olacak. En düşük nem 51 en yüksek nem ise 80. Rüzgarın saatteki hızı 10 km olarak tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize illerinin iç ve yüksek kesimleri, Manisa ve Antalya’nın kuzeybatısı ile gece saatlerinden itibaren Balıkesir, Bursa ve Yalova çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Marmara'nın batısı, Güney ve Kıyı Ege ile Batı Akdeniz’de toz taşınımı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklıkları güney, iç ve batı kesimlerde 2 ile 6 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgarın genellikle güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı ve az bulutlu 22
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde kısa süreli ve yerel sağanak, gece saatlerinden itibaren il geneli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 20
İzmir: Genellikle çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı 24
Bursa: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 24
Adana: Parçalı, iç kesimleri ile Toroslar mevkii yer yer çok bulutlu 27
Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzeybatı çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23
Samsun: Parçalı, iç kesimleri yer yer çok bulutlu 22
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç ve yüksek kesimleri yerel olmak üzere sağanak yağışlı 19
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra yer yer çok bulutlu 19
Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 27

Hava Durumu 22 Nisan

Kaynak: İHA