Türk popunun sevilen isimlerinden Mabel Matiz arka arkaya iki konserle Antalyalı sevenleriyle buluşacak. Ünlü sanatçı 31 Temmuz Çarşamba ve 1 Ağustos Perşembe günleri Antalya Açıkhava Tiyatrosu’nda art arda iki konser verecek. Konserler saat 21.00’de başlayacak.

Mabel Matiz kimdir?

 Mabel Matiz ya da gerçek adıyla Fatih Karaca, (d. 31 Ağustos 1985, Mersin), Türk şarkıcı ve şarkı sözü yazarı. Sahne adı, Kumral Ada Mavi Tuna romanında yer alan Tuna karakterinin takma adı Mabel ve "çok sarhoş, düşkün kimse" anlamlarına gelen Rumca matiz kelimesinin birleşiminden oluşur.

Müzik eğitimine üniversite zamanlarında aldığı gitar ve şan dersleri ile başlayan Mabel Matiz, ilk bestelerini de üniversite yıllarında yapmıştır. 2008'den bu yana kariyerini sürdüren sanatçı ilk şarkılarını kişisel ev kayıtları şeklinde oluşturmuş, bu şarkıları MySpace sayfası[8] üzerinden anonim olarak yayımlamıştır. Mabel Matiz, şarkılarına ilgi gösteren Engin Akıncı ile tanışarak ilk albümünün hazırlıklarına başlamış, bu kapsamda proje dâhilinde Alper Gemici ve Alper Erinç ile bir araya gelerek albüm için stüdyoya girmiştir. Kendi adını taşıyan, Birhan Keskin ve Yalçın Tosun'a ait iki şiir dışında bütün söz ve müziklerin sanatçıya ait olduğu, 12 şarkılık ve akustik band temalı debut albümü 5 Mayıs 2011’de Esen Müzik’ten yayımlandı. Sahne adıyla aynı addaki ilk albümü Mabel Matiz 11 Mayıs 2011'de piyasaya çıkmış ve bu albümde yer alan 5 şarkıya klip çekilmiştir. 
 

Muhabir: YUSUF ÖZTÜRK/HABER