Sergi, 27 Mayıs Pazartesi günü saat 14.00'te Cam Piramit'te gerçekleşecek açılış töreniyle kapılarını ziyaretçilere açacak. ATASEM'in 17. yılını kutladığı bu özel sergi, sanat ve meslek kurslarına katılan öğrencilerin yıl boyunca ürettikleri eserleri gözler önüne serecek. Sergide, geniş bir yelpazede eserler sergilenecek.

ATASEM HAKKINDA

Antalya Büyükşehir Belediyesi Atatürk Sanat Eğitim Merkezi (ATASEM), Antalyalıların genel eğitim ihtiyaçlarına cevap vermek, mesleki gelişimlerine katkı sağlamak ve yeni yetenekleri keşfederek sanat dünyasına kazandırmak amacıyla kurulmuştur. Merkez, kültürel, kentsel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunarak kent kültürü ve metropol yaşamı konusunda bilinçlendirmeyi hedeflemektedir. Ayrıca çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donanmış bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

GELENEKSEL VE MODERN SANATLARIN BULUŞMA NOKTASI

ATASEM, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel sanatlar ve el sanatlarını canlandırarak, geliştirilmiş biçimde gelecek kuşaklara aktarmak için çalışmalar yürütmektedir. Bu kapsamda, mesleki ve teknik alanda ara eleman yetiştirme misyonunu da üstlenmiş olan merkez, sosyal, kültürel ve ekonomik alanda üretime katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

20240521

EĞİTİM VE MESLEKİ GELİŞİM

ATASEM, Antalya'da yaşayan bireylerin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak için çeşitli kurslar ve eğitim programları sunmaktadır. Bu kurslar, hem geleneksel el sanatları hem de modern sanat dallarında geniş bir yelpazeye sahiptir. Merkez, sanat ve meslek kursları ile katılımcıların becerilerini geliştirirken, aynı zamanda üretim süreçlerine de dahil olmalarını sağlamaktadır.

SERGİYE KATILIM VE ETKİNLİK BİLGİLERİ

Sergiye katılım tamamen ücretsiz olup, açılış törenine katılmak isteyenler için etkinlik 27 Mayıs Pazartesi günü saat 14.00'te Cam Piramit'te başlayacaktır. Sergi, Antalya'nın kültürel hayatına renk katarken, katılımcıların yeteneklerini ve yıl boyunca edindikleri bilgi ve becerileri sergileme fırsatı sunacaktır.

Muhabir: ERENDİZ ÖZKURT/ÖZEL HABER