Antalya’da Şubat ayında en çok aratılan kelime zeytinyağı oldu. Zeytinyağı fiyatlarındaki artış, zeytinyağını lüks bir ürün haline getirdi. Son bir ayda Antalya'nın Kumluca ilçesi, zeytinyağı fiyatlarını en çok araştıran bölge olarak öne çıktı.

Zeytihyağofoto

Google Trends verilerine göre Kumluca, popülarite değeri 100 olarak ölçülen bir ölçekte en yüksek değeri elde etti. 2024 yılı itibariyle, zeytinyağı fiyatları tavan yaparak rekor seviyelere ulaştı. En düşük zeytinyağı fiyatı, 250 mililitrelik bir şişe için 80 TL'ye kadar çıkarken, 5 litrelik zeytinyağının fiyatı 2 bin TL'yi görerek yeni bir rekor kırdı.

Yağfotogdg

Antalya'da zeytinyağına ilgi ise Kumluca ilçesinde en yüksek seviyede. Listede ikinci sırada Yeşilköy Belediyesi ardından Side Belediyesi gelirken listenin dördüncü sırasında Antalya merkez bulunuyor. Listenin beşinci sırasında ise Alanya yer alıyor.

Whatsapp Image 2024 03 19 At 16.10.07

Google Trends verilerine göre, zeytinyağı ile ilgili en çok aranan sözcükler arasında birinci sırada '5 litre zeytinyağı fiyatı' yer alıyor. İkinci sırada ise 'Zeytinyağı donar mı?' sorusu yer alırken, üçüncü sırada ise 'Rüyada zeytinyağı görmek' bulunuyor. Dördüncü sırada ise rekor kıran fiyatı ile birlikte tekrarlanan '5 litre zeytinyağı' araması ise vatandaşların artan fiyatlar konusundaki merakını yansıtıyor.

Whatsapp Image 2024 03 19 At 16.48.46

Muhabir: AYSU DURSUN/HABER