ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Müzesi, ‘Seramik Hamurundan Minik Kalpler Yapımı’ atölyesi düzenliyor.  Her yaş grubundan ziyaretçinin keyifle gezdiği müzede, 3 yaş üzeri çocukların bireysel ya da ebeveynleri ile katılabilecekleri atölye çalışmaları vatandaş tarafından büyük ilgi görüyor. Oyuncak Müzesi’nde, 14 Ekim Cumartesi  13.30- 15.00 arası 5-8 yaş için ‘Seramik Hamurundan Minik Kalpler Yapımı’ adlı etkinlik düzenlenecek. Etkinliğe katılım sağlamak isteyenlerin ise önceden rezervasyon yapmış olması gerekiyor.

SERAMİK HAMURU NEDİR?
Seramik hamuru, kil ve kuvars maddelerinin karışmasıyla oluşur. Seramiklerin hammaddesi olan bu hamurun kimyasal maddesi alüminyum silikattır. Hamur çabuk şekil alan bir yapıya sahip olduğu için amatör kullanıma açıktır.

OYUNCAK MÜZESİ HAKKINDA
Araştırmacı, şair, yazar Sunay Akın’ın öncülüğünde 2011, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda hizmete giren Antalya Oyuncak Müzesi, yaklaşık 3 bin antika oyuncağın sergilendiği masalsı bir dünyanın kapılarını misafirlerine açıyor. İstanbul Oyuncak Müzesi’nin kurucusu Sunay Akın danışmanlığında açılan müze, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin önemli kültür projelerinden biri. Antalya Kaleiçi’de yer alan müze, İstanbul ve İzmir’in ardından Türkiye’deki üçüncü oyuncak müzesi olma unvanına sahip. Koleksiyonu, tasarımı, binası ve eğitim çalışmaları ile Avrupa'nın seçkin oyuncak müzeleri arasında yer alan Antalya Oyuncak Müzesi, Kaleiçi Yat Limanı’nda yer alıyor. HABER/BUSE ER