ANTALYA Kültür Sanat’ta her ayın ilk Perşembe günü ‘Boran Eser Kavaz ile Antalya Merakı’ söyleşileri düzenleniyor. Nisan ayında yapılacak olan söyleşide ‘‘Coğrafi işaret nedir?’, ‘Antalya’nın coğrafi işaretleri nelerdir?’ ve ‘Antalya coğrafi işaretlerin neresindedir?’ konusu ele alınacak. 4 Nisan Perşembe günü saat 19.30’da AKS’de yapılacak olan söyleşide kontenjan sınırlı. Söyleşiye katılmak isteyenler AKS’nin internet sitesinden kayıt yaptırabilir.
Coğrafi Işaret

BU AYIN KONUĞU: PROF. DR. YAVUZ TEKELİOĞLU

Antalya Kültür Sanat’ta Boran Eser Kavaz ile her ayın ilk perşembesi yapılan söyleşilerde bu ay Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu ile ‘Antalya’nın coğrafi işaretleri’ üzerine sohbet edilecek. Söyleşide, ‘Coğrafi işaret nedir?’, ‘Antalya’nın coğrafi işaretleri nelerdir?’ ve  ‘Antalya coğrafi işaretlerin neresindedir?’ gibi sorular cevaplanacak.

Tekelioğludfd

PROF. DR. YAVUZ TEKELİOĞLU KİMDİR?

1968 Mülkiye mezunu Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu, 1993 yılında Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ni kurdu. Daha sonra 1997 tarihinde Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu ve ekibi tarafından Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı (YÜciTA) kuruldu. Yöresel ürünler ve coğrafi işaretlerle ilgili araştırmalarını Akdeniz ülkeleri ve Fransa Montpellier Akdeniz Tarım Enstitüsü ile birlikte yürüttüğü projeler çerçevesinde gerçekleştiriyor. YÜciTA gönüllülük esasına dayanan ve Türkiye’nin birçok bölgesinden, farklı kurum ve kuruluşlardan değişik kesim ve profillerde üyelerden oluşan bir araştırma ağıdır.

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/HABER