Antalya'da geçtiğimiz Eylül ayında yaşanan trafik kazası, Antalyasporlu futbolcu Naldo’nun hem oğlunu hem de kayınpederini kaybetmesine neden oldu. 7 Eylül'de meydana gelen kaza, Antalyaspor'un Brezilyalı futbolcusu Naldo'nun kayınpederi Walter Tilatti'nin kullandığı otomobile başka bir aracın yan çarpmasıyla gerçekleşti. Kazada, Naldo Pereria'nın oğlu Davi Pereria ağır yaralandı. Davi Pereria, yoğun bakımda gördüğü 40 günlük tedavinin ardından yaşamını yitirdi. Walter Tilatti ise kazadan sonra 66 gün süren bir mücadeleden sonra hayatını kaybetti.

TRAFİK KURALLARINA UYUN MESAJI

Antalyaspor'un Brezilyalı futbolcusu Naldo Pereria, trajik bir trafik kazasında oğlu ve kayınpederini kaybetmesinin ardından paylaşımda bulundu. Sosyal medya üzerinden yaptığı bu paylaşımda, yaşadığı acıyı ve kaybı dile getirerek aynı zamanda trafik terörüne dikkat çekti. Naldo, kişisel bir dram yaşamasının yanı sıra trafikteki tehlikenin ve ihmallerin sonuçlarının ne kadar yıkıcı olabileceğini vurgulayarak insanların daha dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

“AİLEMİN VE BENİM KATLANDIĞIM ACILAR HERKESE UYARI OLSUN”

Yaptığı paylaşımda Naldo, “Kayınpederime ve bu trajik kazada Davi'yle ilgilenen herkese teşekkür ederim. Ama bu konuda sessiz kalamam, oğlum ve kayınpederim, saat 11.00'de kimliği belirlenemeyen bir kişinin çok hızlı gitmemesi gereken bir yerde aşırı hız yapması sonucu hayatını kaybetti. Eve gidiyorlardı. Ailemin ve benim katlandığımız acılar herkese bir uyarı olsun. Trafik kurallarına saygı gösterin, emniyet kemerinizi takın, kendi hayatlarınızın ve başkalarının hayatlarının sorumluluğunu alın. Antalya'da kazalar sık yaşanıyor ama bu şekilde olmaması gerekiyor. Bu kazalar hayallerin yok olmasına, ailelerin yok olmasına ve yaşatmamız gereken çocukların hayatlarının sona ermesine neden oluyor. İnsanlar araç kullanırken daha sorumlu olsalardı tüm bu üzüntülerden kaçınılabilirdi” ifadelerine yer verdi. HABER/AYSU DURSUN