ANTALYA Ekspres Gazetesi'nden Güven Güneş'in haberine göre, Antalya Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) üyeleri bir araya geldi. 1998 yılından bu yana faaliyet gösterdiğini hatırlatan Başkan Kacar, derneğin Türkiye çapında 8 binden fazla kurumsal üyeye sahip olduğunu ve toplamda 1 milyonu aşkın istihdamı kapsayan iş gücüyle ülkeye 10 milyar dolarlık ihracat katkısı sunduğunu belirtti. Derneğin ülke ekonomisine ve dünyaya değer katmaya devam ettiğini vurgularken, ASKON’un milli kalkınmanın güçlü bir temsilcisi olduğunu ifade etti.

foto (1)-51

ASKON’un ‘yarının inşası’ idealiyle yola çıktığını ve ticarette ahlaki değerlere önem vererek ‘derin özgürlükleri’ savunduğunu söyleyen Kacar, derneğin üye yapısının geniş bir yelpazede 100’den fazla sektörü temsil eden firmalardan oluştuğunu ve Anadolu’nun 52 farklı kentinde şubeleri ile yurtdışında da 23 temsilcilikleri olduğunu ifade etti. Başkan Kacar, “ASKON’un vizyonunu ve kurumsal hedeflerini gerçekleştirmek için genel merkez ve şubeler tarafından çeşitli etkinlikler ve programlar düzenleniyoruz. Bu etkinlikler arasında ASKON Genel Merkez genel kurulu, geleneksel iftarlar, ekonomi zirveleri ve sektörel değerlendirme toplantıları gibi etkinliklerimizde var. ASKON olarak üyelerin ticaret hayatlarını desteklemek ve ülke ekonomisine katkı sağlamak için çalışıyoruz. Ülkenin daha güçlü bir ekonomiye sahip olması için büyük sorumluluklarımız var. Sivil toplum örgütlerinin siyasi ve ekonomik gelişmelerde ASKON’un bu alanda öncü bir rol oynuyor” dedi.

foto (3)-30

ASKON Akdeniz Bölge Başkanı Arif Karakaya, dernek üyeleriyle gerçekleştirilen organizasyonda ASKON’un bir aile olduğunu ve birlikte daha güçlü olduklarını vurguladı. Karakaya, her üyenin ASKON için değerli olduğunu ifade ederek, “ASKON’un temel prensiplerinin ‘helal kazanç,’ ‘haklı zenginlik’ ve ‘birlikte kalkınma’, bu birlikteliğin artmasını ve devam etmesini diliyorum” dedi. ASKON’un şube ve genel merkezinin üyelere her zaman açık olduğunu belirtti.

Kaynak: ANTALYA EKSPRES GAZETESİ