SANAT şehri Antalya, her ay farklı konuklar ve konularla bilimsel ve sosyal becerileri destekleyen atölyelerde buluşmaya devam ediyor. Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi, ‘Sürdürülebilir ve yaşanabilir bir Antalya için’ çalışmayı sürdürüyor. Çocuklara ve yetişkinlere yönelik söyleşi ve atölyelerin olduğu faydalı bir hafta katılımcılarını bekliyor. Karaalioğlu Parkı içerisinde yer alan Merkez’de 23 Kasım Perşembe günü saat 14.00’de Avrupa Atık Azaltım Haftası’na yönelik  ‘Ekolojik Streç Yapımı’ etkinliği, eğitmen eşliğinde gerçekleştirilecek.

AVRUPA ATIK AZALTIM HAFTASI (EWWR) NEDİR?
Avrupa'da atık önleme konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan bir girişimdir. Geniş bir kitleyi (kamu idareleri, özel şirketler, sivil toplum ve vatandaşlar dahil olmak üzere) tek bir hafta boyunca sürdürülebilir kaynak ve atık yönetimi konusuna dahil olmaya ve bu konuda farkındalık artırıcı faaliyetler uygulamaya teşvik eder. Tüm bir hafta boyunca gerçekleştirilen etkinlikler ile atık önleme, yeniden kullanım ve geri dönüşüm kavramı ön plana çıkarılır.

HERKES İÇİN ETKİNLİK VAKTİ
Her gün farklı atölyede gerçekleştirdiği koreografi etkinlikler ile çocuklara, genç ve yetişkin bireylere de kazanım sağlayan merkeze tüm vatandaşlar ücretsiz bir şekilde katılabilir. Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, www.antalya.bel.tr ve sosyal medya hesaplarını takip ederek günlük ve haftalık atölye çalışmalarına erişebilir. HABER/BUSE ER