ANTALYA Kültür Sanat (AKS), tiyatro etkinliklerine ev sahipliği yapmayı devam ediyor. 23 Mayıs Perşembe günü saat 19.30’da ‘Baba’ adlı tiyatro oyunu AKS’de seyirciyle buluşacak. Ayşe Sinem Korola ve Çağdaş Çobanoğlu’nun uyarlayıp yönettiği oyunda; Ayşe Sinem Korola, Çağdaş Çobanoğlu, Özgür Kaya ve Ömer Faruk Mert oynuyor. Oyunun ücreti 100 TL olarak belirlendi. Bilet almak isteyenler aksdukkan.com sitesini ziyaret edebilir.

OYUNUN KONUSU

Yıllardır görüşmeyen iki kardeşi, babalarının ölümü bir araya getirir. Küçük bir kasap dükkânında büyük hayatlarına, yaşanmışlıklarına şahit oluruz. İşin içine hiç ortada olmayan ‘ortak’ bir arkadaş dahil olunca, tüm sırlar gün yüzüne çıkar. Bu kara komedi aile ilişkilerini oldukça sorgulatıyor.

Aks Etkinlik Web Web Kopya 40 2

AKS NEDİR?

Antalya Kültür Sanat (AKS), 2015 yılında kapılarını açtı. ATSO Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfı’nın Antalya için yeni bir cazibe merkezi oluşturmak, hem Antalyalıları hem de kente gelen yerli ve yabancı konukları sanatın ve kültürün farklı renkleriyle buluşturmak amacıyla kurduğu bir platform olan Antalya Kültür Sanat, ulusal ve uluslararası sergilere ev sahipliği yapıyor, yetişkin ve çocuklar için sanat eğitimleri veriyor; felsefeden edebiyata, sinemaya, gündeme ilişkin konferans ve panellere uzanan geniş bir yelpazede kültür ve sanat etkinlikleri düzenliyor. 

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/HABER