Başkan Sekmen Mesajında;“ Ülkemiz ve milletimizin birlik ve beraberliğini pekiştiren, milli ve manevi değerlerimizin, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızın önem kazandığı Kurban Bayramı’nı hep birlikte karşılamanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün kuvvetlendiği, dargınlıkların unutulduğu, toplumsal barışın en üst seviyede olduğu günlerdir. Sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının yenilenmesine etkisi olan bayramlar, geçmiş ile gelecek arasındaki bağı güçlendirir. Bayram günlerinin sevincini akrabalarımızla, dostlarımızla, komşularımızla, yaşça büyüklerimizle, şehit aileleri ve gazilerimizle birlikte yaşamak, paylaşmak ve dayanışmanın en güzel şeklidir.

Ayrıca bugünün bir özelliği de Babalar günü olması, Babalar günü, hayatımızda önemli bir yere sahip olan babalarımıza olan sevgi ve minnettarlığımızı göstermek için bir fırsattır. Babalarımız, bizlere sevgi, rehberlik, destek ve öğütlerle dolu bir dünya sunarlar. Onların fedakârlıklarını unutmayarak bugünü en güzel şekilde kutlamalı ve onlara sevgimizi göstermeliyiz. Her zaman yanımızda olan, her zaman destek olan tüm babaların Babalar Günü kutlu olsun.
Bu düşüncelerle;  Kurban Bayramının dargınlıkların unutulmasına, insanlığın barışına, millet olarak huzurlu bir geleceğe vesile olmasını temenni ediyor;  tüm hemşerilerimin ve tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını ve babalar gününü kutluyor, sevdiklerinizle birlikte mutlu ve huzurlu nice bayram geçirmenizi diliyorum.” dedi

Kaynak: İbradı