Muratpaşa Belediyesi'nden yapılan açıklamada, bayram tatili süresince İnciraltı, Erenkuş, Mobil ve Erdal İnönü Kaya Plajı'nın hizmet vereceği duyurusu yapıldı.
İNCİRALTI PLAJI
Antalya'nın turizm açısından en popüler şehirlerinden biri olan Muratpaşa İlçesi, birçok çekici plaj ve sahil alanına ev sahipliği yapıyor. İlçede bulunan plajlar, temiz ve dalgasız denizleriyle özellikle turistler tarafından tercih ediliyor. İnciraltı Halk Plajı, Lara Plajı'nın yanındaki falezlerden denize girebileceğiniz ve belediye tarafından işletilen bir halk plaj olarak Antalya halkının hizmetine sunuluyor. Muratpaşa’nın plajları Mavi Bayraklı Plaj Listesi'nde yer almasıyla bilinir.
ERDAL İNÖNÜ PLAJI
Erdal İnönü Kent Parkı Halk Plajı, Muratpaşa ilçe merkezine yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta, Şirinyalı Mahallesi’nde bulunmaktadır. Plaja ulaşım özel araç, taksi veya şehir içi minibüslerle sağlanabilmektedir. Mavi Bayraklı plajlar arasında yer alan bu tesisin sahili, 18 metre uzunluğunda ve 7 metre genişliğindedir. Kayalıklarla çevrili olan plaj, ahşap platform aracılığı ile denize giriş imkanı sunmaktadır. Çevresinde bulunan restoran ve kafeteryalarda yiyecek ve içecek ihtiyaçları karşılanabilirken, şezlong ve şemsiye kullanımı ücretsizdir. Plaja giriş ücretsizdir.
ERENKUŞ PLAJI
Erenkuş Falez Plajı, Muratpaşa Belediyesi'nin 500 metrekarelik güneşlenme alanına sahip olup, ilk mavi bayrağını 2018 yılında almıştır. Plaj, denizin temizliği, çevre yönetimi ve sunduğu hizmetler ile mavi bayrağını korumaktadır. Mavi bayraklı Konserve Koyu Plajı ise Muratpaşa Belediyesi'nin 1.800 metrekarelik ahşap platformuyla en büyük plajıdır. 

Muhabir: AYSU DURSUN/HABER