Gizem dolu Antalya'nın derinliklerinde, doğanın sırlarına yolculuk yapmaya hazır mısınız? Beldibi'nin gizli incisi olarak anılan, haritada Çöplük Koyu olarak geçen bu doğa harikası, adeta bir masal diyarının kapılarını aralıyor. Antalya'nın Konyaaltı ilçesine bağlı bu koy, doğanın kendi örtüsü altında saklı bir hazine gibi.

GİZLİ DEFİNE

Gizli Koy, Antalya Kemer kara yolu üzerinde Beldibi Mahallesinde yer alıyor fakat adından da anlaşılacağı gibi bulmak pek de kolay değil.  Yolculuk başlamadan önce, bir dizi doğal engel sizi bekliyor. Patika yollardan geçerek, çakıl taşlarının dans ettiği yolda ilerlerken adeta keşif yolculuğunda hissedeceksiniz kendinizi. Ancak tüm bu zorluklar, nihayetinde gözlerinizi kamaştıran bir manzara ve turkuaz berrak sularla karşılaştığınızda unutuluyor. Çöplük Koyu, adını gizli saklı olmasından alıyor ve bu ismi fazlasıyla hak ediyor.

Gizli Koy 2

DOĞANIN KUCAĞINDA AKTİVİTELER

Gizli Koy'un mistik atmosferi yalnızca manzarasıyla değil, sunulan aktivitelerle de büyülüyor. Kamp ateşinin etrafında sevdiklerinizle hikayeler anlatabilir, piknik örtülerinin üstünde keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Denizin sımsıcak kollarında yüzmenin keyfine varırken doğa yürüyüşleriyle çevrenin sırlarını keşfedebilirsiniz. Ayrıca su altı çekimleri yaparak bu eşsiz güzellikleri kendi gözlerinizle yakalayabilirsiniz.

Beldibi Gizli Koy 5

DİNLENDİREN BİR MOLA

Doğanın şefkatli kollarında dinlenmek isteyenler için Gizli Koy, adeta bir sığınak niteliğinde. Denizin mavisiyle gökyüzünün yeşilinin kucaklaştığı bu yerde, kendinizi yeniden bulacaksınız. Gün batımını izlemek, ağaçların ve dalgaların melodisini dinlemek, ruhunuzu besleyecek bir huzur bulacaksınız. Bu anları ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinanızı unutmayın. Ve çevreyi kirletmemek ve doğayla uyum içinde yaşamak için gereken özeni gösterin.

Beldibi Gizli Koy 6

Gizli Koy’da doğanın kucaklayıcı atmosferi ve sunduğu eşsiz güzellikler, ziyaretçilerini büyüler ve içsel bir yolculuğa çıkarır. Bu doğal cenneti keşfetmek, ruhunuzu yeniden şarj etmek ve unutulmaz anılar biriktirmek için bir fırsat ancak bu deneyimin tadını çıkarırken doğanın kıymetini bilmek ve onu korumak da unutulmamalı.

Muhabir: ERENDİZ ÖZKURT/ÖZEL HABER