ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi ve AB Türkiye Delegasyonu iş birliğinde ‘Avrupa Film Günleri’ ikinci kez Antalya Kültür Sanat (AKS) ev sahipliğinde Antalyalı sinemaseverler ile buluşuyor. AB üyesi ülkelerden 18 önemli filmin gösterileceği etkinlik, halka açık ve ücretsiz olacak.

8 MAYIS’TA İKİ AVRUPA FİLMİ

8-12 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek olan ‘Avrupa Film Günleri’ 18 farklı film ile sinemaseverlere unutamayacağı anlar yaşatacak. 8 Mayıs Çarşamba günü saat 18.00’de Slovakya 2023 yapımı olan ‘Never say never’ filmi gösterilecek hemen ardından ise; saat 20.30’da İtalya 2022 yapımı ‘Dante’ filmi gösterilecek.

Never324

‘NEVER SAY NEVER’ FİLMİNİN KONUSU

Peter’ın eşi Lenka iş seyahati için sık sık Afrika’ya gitmektedir, evlilikleri bu yüzden bozulmak üzeredir. Nadia’nın kocası Viktor ise yeni bir aşk bulmuştur. Tam bu dönemde Nadia ve Peter’ın yolları kesişir; bir trafik kazası onları bir araya getirir ve rastlantılar birbirini izler. 106 dakika olan film Slovakya 2023 yapımı. Film AKS’de seyircisini bekliyor.

Dantecdder

‘DANTE’ FİLMİNİN KONUSU

Film, Giovanni Boccaccio’nun ağzından Dante Alighieri’nin hikâyesini anlatır. Boccaccio, 1350 yılında, ailesinin maruz kaldığı acılar için sembolik bir para teklif etmek amacıyla Dante’nin kızı Antonia Alighieri’yi bulmak üzere bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukla aslında dünyanın en önemli ve tanınmış şairlerinden Dante’nin hayat öyküsünü aktarır. İtalya 2022 yapımı olan film 99 dakika boyunca seyirciye unutamayacağı anlar yaşatmayı hedefliyor. Filmi izlemek isteyenler 8 Mayıs Çarşamba günü AKS’de seyircisini bekliyor.

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/HABER