ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Elmalı ve Manavgat’ta hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı ve yem tüketiminin fazla olduğu bölgelerdeki üreticilere, yem ihtiyaçlarını karşılamak üzere silajlık mısır tohumu desteği yaptı. Üreticiye teslim edilen tohumların ekildiği arazilerden elde edilecek silaj, hayvancılığa önemli ölçüde katkı sağlanmış olacak. 
 
Bin 700 kilogram silajlık mısır dağıtımı yapıldı 
Antalya Büyükşehir Belediyesi Ziraat Mühendisi Hatice Parlak, dağıtımı gerçekleştirilen tohumların Tarım Kredi Kooperatiflerinden tescilli, verimi son derece yüksek, kuraklığa dayanıklı silajlık bir çeşit olduğunu belirterek, "Dekarda ortalama sekiz-dokuz ton arasından bir verimliliği olan, hastalıklara dayanıklı tohumlar veriyoruz. Yaban domuzları bu tohum cinsine zarar vermemektedir. Elmalı’da 52 çiftçimize 900 dekar alana ekim yapabilecekleri bin 700 kilogram silajlık mısır tohumunun dağıtımını gerçekleştirdik. Manavgat’ta da 75 çiftçiye bin dekar alanda dikilmesi için 137 çuval tohum hibe ettik" dedi. 

A W234244 05
 
"Hayvancılığın devamı için önemli"
Manavgat’ın Çardak Mahalle Muhtarı Musa Poyraz da, "Arazilerimizin tekrar yeşermesi için tohum ihtiyacımız belediyemiz tarafından karşılanıyor. Hayvanlarımızın yem ihtiyacını üreterek sağlamaya çalışıyoruz. Üreticilerimizin devamlılığını sürdürebilmesi için bu tür destekler çok önemli" dedi. 
                                 

Kaynak: İHA