ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, yerelden kalkınma projeleri kapsamında üreticilere yönelik desteklerini sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, Antalya’da her hafta farklı konseptler ile gerçekleştirdiği uygulamalı eğitimler kapsamında tarımda verimi arttırmayı hedefliyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden Zeytin Hastalık ve Zararları Eğitimi 14 Şubat’ta yapılacak. Ziraat Mühendisi Naime Kaya tarafından verilecek eğitim sayesinde hem bilinçlenip hem de verimi arttırmak adına; zeytin yetiştiriciliği yapan veya yapmayı düşünen vatandaşlarımız için zeytin bahçelerinde görülen hastalık ve zararlarının teşhisi, mücadelesi ve kültürel önlemler hakkında eğitim verilecek.

ÜCRETSİZ KATILIM
Antalya Büyükşehir Belediyesi, 14 Şubat Çarşamba günü saat 13.30’da belediye binasının -1. kat toplantı salonunda ‘Zeytin Hastalık ve Zararları’ adlı eğitim düzenleyecek. Eğitim ücretsiz olup tüm Antalyalılar eğitime ücretsiz olarak katılım sağlayabilir.

UYGULAMALI EĞİTİM
Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bitkisel Üretim ve Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen kursta kursiyerler, bitkilerin özelliklerini, yetiştirilmesini, bakım, hasat, harman ve depolanması ile ilgili bilgileri ediniyor. Kursta ilk olarak bitki yetiştiriciliğinin teknik detayları anlatılıyor. Teorik bilgilerin ardından da kursiyerlere eğitim aldıkları tıbbi aromatik bitkilerin tohumlama, çelik yöntemi, ekimi ve dikimi gibi uygulamaları sahada gösteriliyor. 

Muhabir: BUSE ER/HABER