Ünlü gastronomi kulübü Chaine des Rotisseurs derneğinin Antalya üyeleri ve misafirlerini buluşturan geleneksel Gala yemeği, IC Santai Hotel Belek ev sahipliğinde gerçekleşti. Tadım ustaları ve misafirleri, geleneksel Gala yemeği öncesinde düzenlenen kokteylde bir araya geldi.
GÜNÜN MENÜSÜ
Antalyalı iş insanı tadım ustaları da düzenlenen Gala yemeğine katıldı. IC Santai Hotel Belek'in mutfak ekibi tarafından özenle hazırlanan ve servis ekibinin titizlikle sunulan menüde, içeceklerle eşleştirilen lezzetler yer aldı. Gala yemeğinde sunulan menü; taze baharatlar ve limon ile tatlandırılmış ceviz ve peynirle doldurulmuş bebek kalamar, Sezar soslu çıtır salata eşliğinde Rump Steak, Chili Fond soslu Panga fileto, Tavuk Satay, Muşmula sorbet, Chimi Churri kuzu kontrfile, kestaneli çikolata soslu mousse ve petite four'dan oluşuyordu. Menü, tadım ustası iş insanı dernek üyelerinden tam not aldı.
PLAKET TAKDİM EDİLDİ
Chaine des Rotisseurs Antalya Başkanı M. Nihat Tümkaya, yemekte yaptığı konuşmada, geleneksel gala yemeğine ev sahipliği yaparak gastronomi sanatına katkılarından dolayı IC Santai Hotel Belek İşletme Müdürü Önder Beyhan’a teşekkür ederek, derneğin anı plaketini sundu. Dernek yönetim kurulu üyeleri de IC Santai Hotel Belek Executive Şef Murat Bayraktar, Sous Şefler Mert Işıkcevahir, Mehmet Can ve Şerafettin Uçar ile genç mutfak ekibine, Yiyecek ve İçecek Müdürü Kenan Özer, Yiyecek ve İçecek Müdür Yardımcıları Murat Mısır ve Gökhan Çetin’e teşekkür ederek plaket sundular. 

Whatsapp Image 2024 06 28 At 15.52.40 (1)

Muhabir: AYSU DURSUN/HABER