Sanat etkinliklerinin özellikle çocuğun aktif öğrenme sürecine çok önemli katkıları bulunmaktadır. Sanat etkinlikleri sayesinde çocuklar hayata adeta 1-0 önde başlayor, aynı zamanda aktif öğrenme sürecinde de zorlanmaması adına büyük önem taşıyor. Genç bireylerin beynin sağ tarafının çalışmasına katkı sağlayan sanat etkinlikleri sayesinde, yaptığı her işte yaratıcı fikirler sunması üretken bir birey olmasına katkı sağlayacaktır. Sanat şehri olarak anılan Antalya’da da çocukların gelişimine yönelik kültür sanat etkinlikleri hız kesmeden devam etmektedir.

6-12 YAŞ İÇİN UYGUN
14 Ocak Pazar günü saat 14.00’te Antalya Baküs Sahne ev sahipliğinde, atölye sorumlusu Ata Yıldırım ile birlikte çocuklara yönelik ‘Ahşap İpli Kukla Atölyesi’ adlı etkinlik düzenlenecek. 6-12 yaş için uygun olan etkinlik 2 saat sürecek. Düzenlenecek olan etkinliğin biletlerine ise online olarak erişim sağlamak mümkün olup, biletler 400 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuldu.

YARATICILIĞIN SINIRLARINI KEŞFETME ADINA
Katılımcılara verilecek temel malezemeler üzerinden kukla yapımının aşamaları gösterilecek ve katılımcılar çalışma süreci sonunda kendi kuklalarını yapmış olarak atölyeden ayrılacaklardır. Katılımcıların, atölye süresince kukla yaratım ve üretiminin temel aşamalarını öğrenerek, elleriyle ve grup enerjisiyle çalışmanın keyfini deneyimlemeleri, kendi kukla dünyalarını ve yaratıcılıklarının sınırlarını keşfetmeleri amaçlanmaktadır. HABER/BUSE ER

Editör: Uğur Keskin