İş arayanlarla işverenleri buluşturmak için düzenli olarak kariyer günleri düzenleyen Döşemealtı Belediyesi Kariyer Ofisi, belediye binasında yaptığı toplantılarla işyerlerinin insan kaynakları sorumlularıyla iş arayanlar arasında köprü kurarak birebir görüşmeler yaptırıyor. Bunun dışında düzenli olarak sosyal medya üzerinden ilçede faaliyet gösteren işyerlerinin eleman ihtiyaçları ve niteliklerini paylaşan Kariyer Ofisi istihdama büyük katkı sağlıyor.

işkur masası (4)

Yılbaşından bu yana 892 kişinin iş için başvurduğu Kariyer Ofisi, aranan kriterlere göre yönlendirme ve görüşme yaptırdığı 408 kişinin işe başlamasına aracılık etti. Son 2 ay içerisinde toplam 115 kişinin istediği meslek guruplarında çalışmalarını sağlayan Döşemealtı Belediyesi Eylül ayında 74 istihdam ile bu yılın en yüksek iş yerleştirmesini yaptı.

işkur masası (5)

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, ağır ekonomik koşullarda işsizlik sorunu yaşayan ilçe sakinlerinin istihdamı için var gücüyle hizmet etmeyi sürdüreceklerini söyledi. Başkan Genç, “İşverenler ve iş arayanlar aradıkları kriterlerde iş ve işçiyi kariyer ofisimiz aracılığıyla bulabilirler. 444 0 507 numaralı telefondan Kariyer ofisimizle iletişim kurabilirsiniz” dedi.

Kaynak: DÖŞEMEALTI BELEDİYESİ