Ünlü Amerikan dergisi Forbes'un 2024 Zenginler Listesi, iş dünyasının dinamiklerini yansıtarak, global ve yerel ekonomik trendlere ışık tutmaya devam ediyor. Dergi, bu yıl da açıkladığı liste ile büyük ilgi ve merak topladı.

Lüks eşya devi LVMH'nin (Moët Hennessy Louis Vuitton) Başkanı ve Genel Müdürü Bernard Arnault, 233 milyar dolarlık servetiyle ikinci kez dünyanın en zengin kişisi olarak listenin başında yer aldı. Arnault'un liderliği, iş dünyasında her zamanki gibi büyük bir dikkatle karşılandı.

829C

ELON MUSK LİSTEDE
Listenin ikinci sırasında, uzay şirketi SpaceX'in kurucusu Elon Musk yer alırken, üçüncü sıradaki isim Amazon'un kurucusu Jeff Bezos oldu. Mark Zuckerberg ise Meta'nın başında bulunmaya devam ediyor ve listede dördüncü sırada yer alıyor.

1776399Dasd

DÜNYANIN EN ZENGİN KADINI
Dünyanın en zengin kadını unvanını taşıyan L'Oréal'in kurucusunun torunu Françoise Bettencourt Meyers, 15. sırada yer alıyor. 

639866 639936678Vxc

LİSTEDEKİ TÜRKLER
Listede Türkiye'yi temsil eden isimler de merak konusu oldu. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ülker, 5,1 milyar dolarlık servetiyle Türkiye'nin en zengini olarak 597'nci sırada yer alırken, Kazancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Saban Cemil Kazancı ise 920. sırada kendine yer buldu.

Ekonomist Image 82 8029Fd8F9Ff147Asfafa

TÜRKİYE'NİN EN ZENGİN KADINI
Türkiye'nin en zengin kadını unvanı ise Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi İpek Kıraç'a gidiyor. Kıraç, 1062. sıradaki yerini koruyarak Türk iş dünyasındaki güçlü konumunu sürdürüyor.

Muhabir: ERENDİZ ÖZKURT