Anne ve babanın taşıyıcı olması ile çocuklara geçebilen genetik hastalık olan SMA hastalığı, beyaz ırklar arasında kistik fibrozis rahatsızlığından hemen sonra en sık görülen ölümcül kalıtsal hastalık şekli. Kaslarda küçülmeye yol açan bir grup genetik hastalığa verilen ad olan Spinal müsküler atrofi (SMA), beyin kökü ve omurilikte yer alan sinir hücrelerindeki kayıp sonrası ortaya çıkar ve innerve ettiği kaslarda işlev kaybına yol açıyor.

EN ÇOK KONUŞULAN HASTALIKLAR ARASINDA
Dünya çapında görülen hastalıklardan biri olduğu için ülkemizde de ne yazık ki rastlanan ve çocukların hayatlarının son bulmasına neden olan SMA (spinal müsküler atrofi) hastalığı son zamanların en çok konuşulan hastalıkları arasında yer alıyor. Hastalığın tedavisi oldukça külfetli ve süreci hem ebeveynler hem hastaları için oldukça yıpratıcı olduğundan Türkiye genelinde ve Antalya’da SMA hastalarına destek amaçlı etkinlikler düzenleniyor.

TEDAVİ GİDERLERİ KARŞILANACAK
Antalya’da 13 Şubat’ta Erdem Beyazıt Kültür Merkezi’nde SMA Tip2 Hastası Efe Samet Aslan’ın doğum gününe yönelik destek amacıyla stand up gösterisi düzenlenecek. Sahnede yapacağı Stand-up gösterisi ve müzik şöleni eşliğinde Antalyalı vatandaşlar güzel bir geceye şahitlik edecek. Gecenin bütün geliri Samet'in ve SMA hastası olan ablası Zeliha Aslan'ın tedavi giderlerinde kullanılacak

Hb 3 Ara Foto
BİLETLER SATIŞTA
13 Şubat Salı günü saat 19.00’da Erdem Beyazıt Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan ‘SMA Hastası Samet'in Doğum Günü Partisi’ destek etkinliğinin biletlerine ise online olarak erişim sağlamak mümkün olup biletler 150 TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuldu. 

Muhabir: BUSE ER/HABER