Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen "3. Korkuteli Eğitim Şenliği"nin açılışını gerçekleştirdi. 
  Eğitim şenliğinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen ve 66 okuldan 9 bin 554 öğrencinin hazırladığı 135 stant bilimsel, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlerinin yer aldığı anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin resim, müzik, el işçiliği, halı dokuma, sportif etkinlikler vb. daha birçok çalışma sergilendi.  

A W220734 03
  Sergileri gezen Temel Eğitim Genel Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, stantları ziyareti sırasında çocukların yaptığı çalışmaları yakından inceledi, geçlerin yaptıkları başarılı işleri sergilemeleri ve kendilerine olan özgüvenlerini yükseltmeleri açısından etkinliğin önemine dikkat çekerek, "Şenliğimizde, anaokulundan liseye kadar 66 okuldan 9 bin 554 öğrencimiz 135 stantta bir yıl boyunca yaptıkları etkinlikleri, ortaya çıkardıkları ürünleri sergileme imkânı buluyorlar. Müzikten tarihe, sağlıktan kimyaya her alanda serginin olduğu stantları büyük bir keyifle gezdik. Etkinlik tam bir şenlik havasında geçiyor ve gençlerimiz burada kendi yaptıkları ürünleri tanıtma fırsatı buluyor. Bu anlamda da çok önemli bir etkinlik" şeklinde konuştu. 

A W220734 05
  Etkinlikler kapsamında açılan kitap fuarına da dikkat çeken Savaşçı, "Çok güzel ve cıvıl cıvıl bir şenlik oluyor. Şenlik kapsamında 2 gündür devam eden bir kitap fuarımız var. Bu fuarımızda etkinlik kapsamında 1 hafta boyunca devam edecek. Özellikle bu güzel kitap fuarının yapımında emeği geçen Kaymakamlığımıza, Korkuteli Belediyemize ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Beraber ve koordineli bir şekilde hareket edip bu güzel ortamı çocuklarımıza hazırladılar" diye konuştu.   

A W220734 02
  Liseler Caddesi'nde gerçekleşen eğitim şenliği açılışına, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, Korkuteli Kaymakamı Sezgin Üçüncü, Belediye Başkan Vekili Okan Daloğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recai Ocak, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Kenan Yavuz, Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak, Antalya Korkutelililer Derneği Başkanı Adnan İmirgi, Kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Belediye Meclis üyeleri, Muhtarlar, öğretmen ve öğrenciler katıldı. 
                                  

Kaynak: İHA