Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen ‘En Güzel Bahçe, Balkon ve Teras Yarışması’nın ödül töreni, yarın saat 11.00'de Karaalioğlu Parkı'ndaki Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi'nde yapılacak.
5 İLÇEYİ KAPSAYAN YARIŞMA
Çevre bilincini ve çevre sevgisini artırmak, yaşanılan çevrenin görsel niteliğini desteklemek, halkın çevre düzenleme ve kent peyzajına yönelik ilgisini teşvik etmek ve bilinçlendirmeye dayalı ortaya çıkan ‘En Güzel Bahçe, Balkon ve Teras Yarışması’ bu yıl ‘Çevremizi Birlikte Güzelleştiriyoruz’ sloganıyla gerçekleştirildi.  Yarışma, Antalya'nın Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez, Aksu ve Döşemealtı ilçelerini kapsadı. Kategori birincileri 15 bin TL, ikinciler 10 bin TL, üçüncüler ise 7 bin TL ödül kazandı.
ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULACAK
Yarışma, apartman bahçesi, açık balkon, kapalı balkon, hobi bahçesi, konut bahçesi, teras, işyeri bahçesi ve site bahçesi olmak üzere toplam 8 kategoriye ayrıldı. Dereceye girenler, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Antalya Kent Konseyi, Antalya Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ve ANTEPE İnşaat ve Ticaret A.Ş. temsilcilerinden oluşan bir jüri tarafından belirlendi. Ödüller ise 13 Haziran Perşembe günü saat 11.00'de Karaalioğlu Parkı'ndaki Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Eğitim ve İnovasyon Merkezi'nde gerçekleştirilecek ödül töreni ile sahiplerini bulacak. 

Muhabir: AYSU DURSUN/HABER