Mağaralı Koyu Finike’ye bağlı Finike-Demre karayolu üzerinde doğal olarak kendiliğinden oluşmuş bir cennet niteliğinde. Tertemiz ve doğal kumsalıyla göz kamaştıran koyda mağara da  bulunuyor. Yerel halk tarafından koyun ismi Mağaralı Koy olarak geçiyor.
Yıllarca Finike-Demre yolunda keşif edilmeyi bekleyen koy daha 6-7 yıl öncesine kadar kimse tarafından bilinmemekteydi.  Şimdi ise özellikle yaz sezonunda büyük ilgi görüyor ve tatilciler tarafından adeta dolup taşıyor.

Magaralikoy 2

TUR TEKNELERİ YANAŞIYOR

Koya çok fazla sayıda tur tekneleri de ulaşıyor. Çoğu zaman mağaranın önüne teknelerini park ettiği için koyun görüntüsü tekne kirliliğinden dolayı kapanmakta. Mağaralı Koyu'nu ziyaret etmek isteyenler için bahar dönemi mantıklı bir karar olabilir. Kumsal beyaz renkte olup kayaların etrafını çevirerek oluşturduğu minik havuzlar da  bulunur. Mağaralı Koy'un giriş tamamen ücretsizdir. Çok fazla bilinmediği için burada herhangi bir tesis kurulmamıştır. Şemsiyenizi, suyunuzu yanınıza almanızda fayda var. Burada duş, wc de henüz bulunmamaktadır.

Magaralikoy 1 500X345

ULAŞIMI KOLAY
Mağaralı Koy, Demre-Finike karayolu üzerinde bulunduğu için ulaşımı çok kolaydır. Mağaraya ulaşmak için yaklaşık yarım saat yüzmek gerekiyor. 
Mağaralı Koyu konumuyla diğer tarihi yerler olan Lmyra Antik Kenti, Suluin Mağarası,  Noel Baba Kilisesi ve Andrieke Antik Kenti’ni de gezme imkanı veriyor. 

Magaralxasc

YEMEĞİ YANINIZDA GETİRİN
Koyda işletme bulunmadığı için yemeğinizi yanınızda götürebilirsiniz. Piknik yapmaya müsait bir koydur.

KAMP İMKANI 
Mağaralı Koyu kamp sevenler için eşsiz bir yer. Sabah uyandığınızda muhteşem bir manzarayı seyretmek için ideal bir kamp alanı. Hiçbir tesis olmadığı için yiyecek ve suyu yanınızda bulundurmanız kamp severler için önemli bir uyarı.

Mağaralıasc

NASIL GİDİLİYOR?
Antalya ile Finike arası mesafe 130 Km. Bu mesafe arabayla yaklaşık olarak 2 saat 10 dakika sürüyor. Fethiye-Finike arası mesafe Elmalı- Finike karayolu üzerinden 2 saat 50 dk. (158,6 km)
Antalya‘dan gelecekler için sırasıyla Kemer, Adrasan, Kumluca ve Finike geçiliyor. Sonrasında ise virajlı bir sahil yolundan devam ediliyor. Yolun doğal güzelliğiyle o meşhur mağarayı göreceksiniz ve artık Mağaralı Koy'da olacaksınız.

Muhabir: ÇİĞDEM KORKAN/ÖZEL HABER