ANTALYA Ekspres Gazetesi'nden Güven Güneş'in haberine göre, 15 yıldır arabuluculuk ve İngilizce dilinde yeminli tercümanlık yaparak geniş bir deneyim kazandığını belirten Avukat Müge Gezginci, partisinin değişen vizyonuna uygun, emekçi, liyakat sahibi ve genç bir kadın olarak yola çıktığını vurguladı. Gezginci, donanımlı bir ekiple birlikte Konyaaltı'nı yepyeni bir yönetim anlayışıyla buluşturmayı hedeflediklerini belirtti.

'PARTİ İÇERİSİNDE HER ALANDA YER ALDIM^'

Konyaaltı adaylığıyla ilgili sorulara yanıt veren Avukat Müge Gezginci Ünsal, “Konyaaltı’nın Gürsu Mahallesi’nde yaşıyorum. Anne ve babamın öğretmen olması sebebiyle küçük yaşlardan itibaren sendikalar, sivil toplum kuruluşları ve Cumhuriyet Halk Partisi içinde yer aldım.

Gezi direnişinden, soma maden işçilerine, iktidar politikası tarafından ezilen her mağdurun gönüllü savunuculuğunu üstlendim. Cumhuriyet Halk Partisi’nde, gençlik kollarından itibaren, bayrak asmadan broşür dağıtmaya, hem yerel hem de genel merkez kadrolarında, yönetici ve hukukçu olarak görev aldım. 28. Dönem Milletvekilliği seçiminde, Antalya milletvekili adaylığı ile onurlandırıldım” dedi.

VAATLERİNİ SIRALADI
Gezginci sözlerine, “Genel Başkanımızın tanımladığı, partimizin değişen vizyonuna uygun, emekçi, liyakat sahibi, genç bir kadın olarak donanımlı ekibimle birlikte; Antalya’mızın göz bebeği Konyaaltı’nı yepyeni bir anlayışla yönetmeye, halka ait olanı halka vermeye geliyoruz. Kadından, gençlikten yana, üreten ve paylaşan yerel yönetimi birlikte kuracağız.

Geçmişin tecrübesi ile endüstriyel çağın gereklerini birleştirerek uluslarası arenada konuşulan bir Konyaaltı inşa edeceğiz.  Küçük yaşlardan itibaren, yapay zekanın temelini oluşturan robotik kodlama merkezleri kuracağız. Üniversite kenti olan ilçemizde, üniversite öğrencilerimizin düşük bütçelerle sosyalleşebildiği merkezler oluşturacağız. Üniversite öğrencilerimize çamaşırhane yapacağız. Anadolu ve fen liselerini kazanan öğrencilerimiz için yurt yapacağız. Hem öğrencilerimizin hem de halkımızın yararlanabileceği uluslararası bir kütüphane yapacağız” şeklinde konuştu.

RANTA DEĞİL EĞİTİME BÜTÇE

Zengini daha zengin yapmak adına yüksek ihalelerle hayvan barınağı oluşturmak yerine sokak hayvanlarını kısırlaştıracaklarını belirten Gezginci, halkı bu konuda bilinçlendiren seminerler düzenleneceğini belirtti. Gezginci sözlerine, “Aynı zamanda tarım kenti olan ilçemizde; yaş sebze ve meyvelerimizin yüzde 49’unun bozularak zayi olmasını önlemek için kurutma tesisleri kuracağız. Dünyaca ünlü tarım kredi kooperatiflerine uzman heyetler göndererek ilçemizde pilot bölgeler kuracağız. Böylece istihdam sağlanarak kırsaldan kente göç engellenecek ve üretici sadece ürününü nasıl ürettiğini düşünerek herhangi bir kar ve satış kaygısı yaşamayacak. Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu iş birliğiyle, kadınlar, çocuklar, gençler, engelliler ve dezavantajlı gruplar için, içinde bulundukları koşulları iyileştirmeyi, en temel ihtiyaçlarını sağlayarak psikosoyal açıdan güvenli alanlar yaratılmasını sağlayacağız. Antalya’nın, kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarında maalesef Türkiye’de ilk 5’e giriyor olması sebebiyle, Antalya Barosu aracılığı ile kurulan şiddet önleme merkezini aktif hale getireceğiz” ifadelerine yer verdi.

Foto (1)-107

GENÇLİĞİN ENERJİSİ DEĞİŞİMİ GETİRECEK

‘Halktan kopmayan, halkın içinde ve her daim dertlerine çözüm bulmaya çalışan bir belediye başkanı sıfatıyla, periyodik olarak, mahallelerde halk günleri düzenleyeceğiz’ diyen Gezginci, “Bütün bu sosyal belediyecilik çalışmalarını yaparken belediyeciliğin asli unsurları olan çöp toplama, yol yapımı, parkların bakımı gibi temel belediyecilik unsurlarını asla ihmal etmeyeceğiz. Bildiğiniz üzere, Konyaaltı’nın en büyük özelliği bir turizm kenti olması.

Foto (2)-93

Turizmin göz bebeği Konyaaltı’mızı, herhangi bir aracıya ve tercümana ihtiyaç duymadan, uluslararası fuarlarda, öyle bir tanıtacağız ki sadece tüm ülke değil, tüm dünya Konyaaltı’nı konuşacak. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi ilkeleriyle, hiç bir siyasi otoritenin arkasına sığınmadan ve hiç bir siyasi figürün adayı olmadan; sadece kendime, siyasi tecrübeme, mesleğime, liyakatime güvenerek Konyaaltı Belediye Başkanlığı’na aday adaylığı başvuruyorum. Bu inançla yürüdüğüm yolda, eminim ki Konyaaltı’da yaşayan halkımızın da kalbi benimle atacak. Gençliğimizin enerjisi, değişimin gücü olacak” dedi.

Kaynak: ANTALYA EKSPRES GAZETESİ