Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), sanat camiasının birbirinden kıymetli eserlerini şehirdeki sanatseverler ile buluşturmaya devam ediyor. Merkez 18 Nisan Perşembe günü saat 20.00’de düzenlendiği çeşitli etkinlikler dâhilinde şehrin sanat odağı haline gelen Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

KONUSUNU WİLİLER EFSANESİ'NDEN ALIYOR
Konusunu Alman şair Henrich Heine'nin 'Almanya Üzerine' adlı kitabında anlattığı Wililer Efsanesi'nden alan 'Giselle' adlı bale eseri Fransız besteci Adolphe Adam'ın müzikleri, Jean Coralli ve Jules Perrot'un koreografisi ile sahneye konulacak. Eser, aşk, hüsran, ölüm, vicdan azabı, kavuşamama ve yeniden birleşme düşü ekseninde geçerken, orkestrayı ise şef Pavel Petrenko yönetecek.

BİLETLER SATIŞA AÇILACAK
Romantik 'Giselle' adlı eserinin ilk perdesinde 'imkânsız aşk', 'zengin erkek - fakir kız' gibi dramatik konular işleniyor, ikinci perdede ise gerçek dışı, fantastik olaylar anlatılıyor. Eserin dekor tasarımı Çağda Çitkaya, kostüm tasarımı Nursun Ünlü, ışık tasarımı Mustafa Eski imzasını taşıyor. Eserde, dans etmeyi çok seven, genç ve güzel, bir o kadar da utangaç olan 'Giselle' adındaki bir köylü kızı ile kendisini ona 'Loys' adlı bir çiftçi olarak tanıtan ve Giselle'ye delicesine âşık olan Kont Albrecht'in hikâyesi konu ediliyor. 18 Nisan Perşembe günü saat 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek olan etkinliğin biletleri ise 19 Mart Salı günü saat 10.30'da satışa açılacak.

 

 

 

 

Muhabir: BUSE ER/HABER