Her adım, keşfetmeye değer bir sır barındırır Akdeniz’de. Finike'nin merkezinden sadece 8,5 km uzaklıkta, Demre'nin mistik atmosferine 19 km mesafede, Antalya'nın kalabalığından ise 119 km uzakta, Beyaz Kaya Plajı sessiz sedasız bekliyor. Adı gibi bembeyaz kumları, suyunun mavinin en saf tonlarına evrilen rengiyle, adeta doğanın yansıması. Bu kumsal, sadece doğayla baş başa kalmak isteyenlere kapılarını açıyor.

DOĞAL GÜZELLİKLERİN SAKLI CENNETİ

Andrea Doria Koyu, Finike Doğal Havuz, Finike Mağaralı Koy gibi doğal cennetlerle çevrili Beyaz Kaya Plajı, bölgenin doğal yapısının bir yansıması. Antalya-Kaş karayolunun kıvrımlı yapısı, sahil boyunca girinti ve çıkıntıların oluşmasına neden olmuş, bu da doğal koyların doğuşunu mümkün kılmış.

Slide Beyaz Kaya Plajiasfa

YALNIZLIK VE DOĞANIN İHTİŞAMI

Plajın sade güzelliği, doğal koruma altında kalmış. İşletmelerin ve kalabalıkların gürültüsünden uzak, Beyaz Kaya Plajı, doğanın kendi başına sunduğu sessizlik ve huzurun keyfini sürmek isteyenler için bir sığınak. Herhangi bir işletme bulunmaması, ziyaretçilere kendi olanaklarıyla gelmeleri gerektiğini hatırlatıyor.

BEYAZ KAYA PLAJI'NIN ÖZÜ

Deniz, ılımanlığı ve berraklığıyla büyülüyor. Dalgalardan arınmış, sakin bir koy olan Beyaz Kaya Plajı'nın kumsalına inmek için, kayalıkları aşmak gerekiyor. Bu nedenle, çocuklu aileler ve engelli bireyler için uygun olmayabilir. Ancak plajın doğal taşlık yapısı, ayakları rahatsız etmiyor.

Finike Beyaz Kaya Plajifasdf

GÜNEŞİN ALTINDA BİR GÜN

Kamp kurma ve piknik yapma imkanı sunan plajda ateş yakmanın yasak olduğunu hatırlatalım. Tuvalet, duş gibi sosyal olanaklar da bulunmuyor. Gölge arayanlar için de herhangi bir imkan sunmamasına rağmen, beyaz kumların üzerinde, güneşin altında unutulmaz anlar yaşanıyor.

Ücretsiz girişin yanı sıra, Beyaz Kaya Plajı'nın sunduğu manzara ve atmosfer, ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor. Bu gizemli kumsal, ruhun dinginliğini arayanların buluşma noktası. Her ziyaret, doğanın büyüsünü ve sırlarını keşfetmenin bir yolculuğu.

Muhabir: ERENDİZ ÖZKURT/ÖZEL HABER