Merkezi Almanya Nürnberg’de bulunan Avrupa El Ele Engellilere ve Yaşlılara Yardım Konfederasyonu Genel Başkanı Cengiz Hocazade, merkezi Antalya’da bulunan Avrupa El Ele Engellilere ve Yaşlılara Yardım Vakfı 2. Başkanı Feyzullah Arslan ve vakıf üyeleri İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik’i ve İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.

60177 (1)

Türkiye'de ve dünyadaki engelli ve yaşlı insanların engellerini ortadan kaldırmak, engelsiz yaşamaları için gerekli ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan vakıf, hayırseverlerin katkısıyla vatandaşların hizmetine sunulmak üzere tekerlekli sandalye ve kıyafet desteğinde bulundu.

Dayanışmanın asil ruhuna dikkati çeken Emniyet Müdürü Orhan Çevik, hayırseverliğin sahip olunanları bereketlendirdiğini, ölçüsü ne olursa olsun ihtiyaç sahiplerine bir nebze olsun katkıda bulunabilmenin toplumsal ilişkilerin kalitesini artıracağını vurguladı.

60177 (2)

Orhan Çevik, polisin, geniş bir hizmet alanında görev yaptığını, toplumun geneline yönelik güvenlik hizmetlerinin sunulmasında, bireylerin içinde bulunduğu koşulların da dikkate alındığını, fiziksel çevreden kaynaklanan ve engelli kişilerin hayatını zorlaştıran olumsuzlukların da tespit edildiğini, Toplum Destekli Polislik anlayışı ile bunların giderilmesi için gecikmeksizin ilgili kurum ve kuruluşlar ile irtibata geçildiğini ifade etti. Çevik, Toplum Destekli Polislik birimince tekerlekli sandalyelerin ve kıyafetlerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını kaydetti.

Duyarlılıklarından dolayı Avrupa El Ele Engellilere ve Yaşlılara Yardım Vakfı’na ve Antalya'nın kardeş şehri Nürnberg'de bulunan hayırseverlere teşekkür edenh Çevik, gurbetçi vatandaşlara selamlarını iletti.

Kaynak: İHA